Newsy

Pogoda w poniedziałek: pozostaniemy w chłodnym powietrzu

x-news

Newsy

Pogoda w poniedziałek: pozostaniemy w chłodnym powietrzu

x-news

Na ogół zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, na ogół słabe. Temperatura maksymalna od 2 st. C do 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

Jak informuje IMGW, Europę północną, wschodnią i południowo-wschodnią będą obejmowały niże. Nad resztą kontynentu będzie rozciągał się wyż z centrum nad Kanałem La Manche. Polska będzie w zasięgu tego wyżu. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, ale nad krańce zachodnie zacznie napływać po południu nieco cieplejsze powietrze, także polarne morskie.

Pogoda w poniedziałek, 22 marca

W dzień na północnym zachodzie pogodnie. Na południu przewaga zachmurzenia dużego, okresami opady śniegu. W górach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, na ogół słabe.

Temperatura maksymalna od 2 st. C na krańcach wschodnich do 4 st. C w centrum i 9 st. C na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie, 22 marca

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około 4 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosnąć.

>>> Zobacz także:

Wielkanoc 2021 - czy będzie można święcić pokarmy? Ministerstwo zdrowia wyda zalecenie

Śnieg i oblodzenie dróg - synoptycy wydali alerty dla 14 województw. Gdzie będzie niebezpiecznie?

Ranking najszczęśliwszych państw świata. Które miejsce zajmuje Polska?

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
48
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0