Newsy

Pogoda w poniedziałek: na zachodzie deszcz 

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (11.04.2021 + 12.04-15.04.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda w poniedziałek: na zachodzie deszcz 

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (11.04.2021 + 12.04-15.04.2021) | POLSKA

W poniedziałek z zachodu wkroczy do nas strefa frontu chłodnego. W Sudetach może spaść do 5 cm śniegu. Na północnym zachodzie kraju wystąpią przymrozki. Spadek temperatury do około 0 stopni w strefie opadów spowoduje oblodzenie dróg i chodników.

Ciepła, wiosenna pogoda nie zagości w Polsce na długo; już w poniedziałek z zachodu wkroczy do nas strefa frontu chłodnego, a w nocy z poniedziałku na wtorek do zachodniej części kraju napłynie zdecydowanie chłodniejsze powietrze - podkreśla Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zmiana pogody nastąpi za sprawą specyficznego układu niżów.

- Jeden z nich właśnie tworzy się w rejonie Zatoki Genueńskiej i będzie wędrował na północny wschód, a drugi znad Niemiec przemieści się nad północną Skandynawię. Będą one połączone falującym frontem atmosferycznym, który będzie oddzielał ciepłe powietrze na wschodzie od zimnego (pochodzenia arktycznego) na zachodzie. Strefa tego frontu będzie obecna nad Polską, a obecność wyżów na zachodzie i wschodzie kontynentu sprawi, że ta niekorzystna sytuacja utrzyma się aż do piątku - poinformował Instytut.

Pogoda w poniedziałek 12 kwietnia 2021 r.

W poniedziałek opady zaczną występować w Sudetach – może spaść do 5 cm śniegu. W nocy z poniedziałku na wtorek strefa opadów przemieści się bardziej na wschód i opady śniegu pojawią się także w rejonach niżej położonych. Miejscami przejściowo może spaść 3-5 cm śniegu, natomiast w Karpatach Zachodnich - już 10-15 cm. 

Na północnym zachodzie kraju wystąpią przymrozki, a spadek temperatury do około 0 stopni w strefie opadów spowoduje oblodzenie dróg i chodników.

Pogoda we wtorek 13 kwietnia 2021 r. 

We wtorek i środę należy spodziewać się opadów w całym kraju, ale najbardziej intensywne będą one na południu. Będzie padał deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. W Karpatach i na Pogórzu Karpackim może spaść 10-25 cm śniegu w ciągu 12 godzin, a sumarycznie może to być nawet ponad 40 cm. Na niżej położonych obszarach (Kielecczyzna, Lubelszczyzna, południe Mazowsza) opady śniegu mogą tworzyć okresową pokrywę śnieżną do około 5-8 cm.

- Ponieważ będzie wzmagał się wiatr, dodatkowym zagrożeniem będą zawieje śnieżne, a niska temperatura spowoduje oblodzenie i przymrozki - ostrzega IMGW.

Pogoda w czwartek 15 kwietnia 2021 r.

W czwartek oraz piątek opadów będzie mniej i zacznie przeważać deszcz, choć na południu kraju – głównie w górach – wciąż będą to opady śniegu, okresami intensywne. Nadal będą możliwe przymrozki i oblodzenie. Według prognozy Instytutu poprawa pogody nastąpi w sobotę.

Zobacz też:

Trendy ślubne na 2021/2022. Ekspertka: "W tym sezonie najważniejsze jest bycie sobą"

Jak wychować doga niemieckiego? "Opiekun musi trzymać dyscyplinę"

Hubert Urbański na zdjęciu z czasów, gdy miał 23 lata. "Czy to młody George Clooney?"

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
86
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0