Newsy

Pogoda w poniedziałek: miejscami poniżej zera

x-news

Newsy

Pogoda w poniedziałek: miejscami poniżej zera

x-news

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie z okresowymi rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od -2 st. C do 10 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny.

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami w rejonie Bretanii i nad Morzem Północnym, a od Skandynawii, przez zachodnie Niemcy, po Morze Egejskie będzie rozciągał się pofalowany front atmosferyczny. Wschodnia część kontynentu będzie w zasięgu rozbudowanego wyżu znad zachodniej Rosji. Polska będzie pomiędzy wspomnianym niżem i wyżem, a z południa będzie napływało ciepłe powietrze polarne morskie. Na zachodzie kraju zaznaczy się pofalowany chłodny front.

Pogoda w poniedziałek - 7 grudnia

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie z okresowymi rozpogodzeniami. Na południu Śląska i Małopolski miejscami słabe opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Słaby deszcz możliwy również w drugiej połowie dnia na zachodzie Pomorza Zachodniego.

Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie, 3 st. C w centrum, do 10 st. C na południowym zachodzie.

Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach we wschodniej połowie Polski oraz nad morzem do 65-70 km/h, południowo-wschodni i wschodni. W Sudetach początkowo porywy wiatru do 100 km/h, w Tatrach do 120 km/h.

Pogoda w Warszawie - 7 grudnia

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna około 2 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -2 st. C. Wiatr umiarkowany, początkowo chwilami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni.

Pogoda we wtorek 8 grudnia

We wtorek pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -1°C na Suwalszczyźnie do 9°C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50km/h, południowo-wschodni.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
64
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0