Newsy

Pogoda w poniedziałek: deszcz i burze 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (25 + 26-27.05.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda w poniedziałek: deszcz i burze 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (25 + 26-27.05.2020) | POLSKA, źródło: x-news

W poniedziałek synoptycy zapowiadają opady deszczu w całym kraju, a w centrum i na wschodzie mogą pojawić się burze. Na termometrach od 14 stopni w Szczecinie do 17 stopni Celsjusza w Krakowie. 

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia oraz południowo-wschodnia i wschodnia będzie w zasięgu płytkich ośrodków niżowych z układami frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominował będzie rozległy wyż z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich.

Pogoda w poniedziałek, 25 maja

Pogodę w Polsce kształtować będzie płytki niż znad Ukrainy. W ciągu dnia zachód kraju stopniowo dostawać się będzie w zasięg wspomnianego wyżu. Napływać będzie powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie rosło.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze,lokalnie z opadami gradu. Prognozowana suma opadów na zachodzie kraju do 15 mm, a w centrum i na wschodzie do 30 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach do 12 cm. Temperatura maksymalna od 13 st. C na zachodzie i północy do 17 st. C na południowym wschodzie; na wybrzeżu i w rejonach podgórskich Sudetów około 12 st. C, na Podhalu około 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. W Tatrach porywy do 65 km/h, wysoko w Sudetach porywy wiatru początkowo do 90 km/h, później do 65 km/h. 

Pogoda w Warszawie, 25 maja

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu oraz burze z możliwymi opadami krupy śnieżnej i małego gradu. Prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura maksymalna około 15 st. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. W czasie burz wiatr porywisty. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo

Zobacz też:

Weronika Rosati w bikini tęskni za bliskimi: "Mam już dość tej kwarantanny"

Kasia i Sławek - ich miłość jest silniejsza niż choroba, na którą nie ma lekarstwa

Sześcioraczki z Tylmanowej mają już rok. Rodzice: „To jest w zasadzie nieustanna praca”

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
61
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0