Newsy

Pogoda w poniedziałek - będzie mróz!

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (18.01.2021 + 19-20.01.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda w poniedziałek - będzie mróz!

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (18.01.2021 + 19-20.01.2021) | POLSKA

W poniedziałek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami, szczególnie na wschodzie. Miejscami opady śniegu, zwłaszcza w drugiej połowie dnia. Pod wieczór na krańcach zachodnich możliwy również deszcz ze śniegiem. Temperatura od -14 st. C na północnym wschodzie do 0 st. C na krańcach zachodnich. Powieje słaby wiatr.

Jak informuje IMGW, Południe Europy znajdować się będzie w zasięgu wyżu, który swoim klinem obejmie także Ukrainę, Białoruś i południowo-zachodnią Rosję. Pozostały obszar będzie w zasięgu układów niżowych i związanych z nimi frontów atmosferycznych. Polska Wschodnia pozostanie w słabym wyżu z centrum nad Bałkanami, a nad obszary zachodnie nasunie się zatoka i front okluzji, związane z niżem z rejonu Islandii. Pozostaniemy nadal w mroźnym powietrzu arktycznym.

Pogoda na poniedziałek 18 stycznia 

W poniedziałek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami, szczególnie na wschodzie. Miejscami opady śniegu, zwłaszcza w drugiej połowie dnia na zachodzie kraju. Pod wieczór na krańcach zachodnich możliwy również deszcz ze śniegiem. 

Temperatura maksymalna od -14 st. C na północnym wschodzie, około -10 st. C w centrum, do 0 st. C na krańcach zachodnich. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, we wschodniej połowie kraju z kierunków zachodnich, w zachodniej, z południowych.

W nocy w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże, we wschodniej małe i umiarkowane, wzrastające stopniowo od zachodu do dużego. Na wschodzie miejscami bardzo słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu postępujące z zachodu ku centrum i stopniowo od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem, a lokalnie na zachodzie nad ranem również w marznący deszcz, powodujący gołoledź. Przyrost pokrywy śnieżnej w pasie od Pomorza Wschodniego po Górny Śląsk do około 5 cm. 

Temperatura minimalna od -19 st. C na krańcach wschodnich, około -12 st. C w centrum, do 0 st. C na krańcach zachodnich, wystąpi w pierwszej połowie nocy, później stopniowy wzrost temperatury. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami porywisty, we wschodniej połowie kraju, z kierunków południowych, w zachodniej, południowy, skręcający stopniowo od zachodu na zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w poniedziałek 18 stycznia w Warszawie 

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna około -11 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

Pogoda we wtorek 19 stycznia

We wtorek w kraju zachmurzenie duże, początkowo na krańcach wschodnich możliwe większe przejaśnienia. We wschodniej połowie kraju opady śniegu, w zachodniej deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo marznącego, powodującego gołoledź. We wschodniej połowie Polski przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o około 5 cm. 

Temperatura maksymalna od -8 st. C na krańcach północno-wschodnich, około 0 st. C w centrum, do 3 st. C na krańcach północno-zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i zachodzie okresami porywisty, z kierunków południowych. Miejscami na południu wiatr będzie powodował zawieje śnieżne. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu. Temperatura minimalna około -12 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych. We wtorek w stolicy zachmurzenie całkowite. Opady śniegu. Temperatura maksymalna około 0 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
80
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0