Newsy

Pogoda w piątek: zapowiedź ciepłego weekendu

Pogoda bez mapy

x-news

Newsy

Pogoda w piątek: zapowiedź ciepłego weekendu

Pogoda bez mapy

x-news

Idzie jesień, co wyraźnie czuć w powietrzu, dlatego warto korzystać ze wszystkich słonecznych dni i tych o umiarkowanym zachmurzeniu. Taki będzie piątek. W sobotę zaś temperatura dojdzie aż do 27 st. C na Dolnym Śląsku. 

Pogoda w piątek, 11 września 2020 

Jak informuje IMGW, nad Europą będzie dominować wyż z centrami nad Atlantykiem i pograniczem Ukrainy i Białorusi. Rozległy niż będzie pogłębiał się w rejonie Islandii, a kolejne ośrodki niżowe będą nad północno-zachodnią Rosją i Sardynią. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Napłynie polarne morskie powietrze, na północy kraju chłodniejsze, na południu cieplejsze.

W piątek na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze, a także w górach, zachmurzenie umiarkowane po południu wzrastające do dużego.

Nad samym morzem, a także w górach, po południu możliwy słaby przelotny deszcz.

Temperatura maksymalna od 16 st. C na północnym wschodzie, około 18 st. C nad morzem do 22 st. C, 23 st. C na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby, na północy kraju umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. W kotlinach sudeckich możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 6 st. C na Suwalszczyźnie, około 9 st. C w centrum i na południowym wschodzie do 12 st. C na zachodzie i nad morzem; w miejscowościach podgórskich około 5 st. C. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem także umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

Pogoda w Warszawie w piątek, 11 września 2020 

W piątek w Warszawie na ogół zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 9 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W sobotę w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa.

Pogoda na sobotę, 12 września 2020 

W sobotę na ogół zachmurzenie małe, jedynie nad samym morzem okresami wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 20 st. C na Suwalszczyźnie, około 24 st. C, 25 st. C w centrum i na południowym wschodzie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

Zobacz także:

"Byle do pierwszego". Jak zacząć prawidłowo planować swoje wydatki? 

Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca programu "X Factor" miał 45 lat

Natrętny telemarketer - jak go pokonać? Adwokat: "Nie można go obrażać. Zniesławienie jest czynem karalnym"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
80
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0