Newsy

Pogoda w piątek: pojawi się słońce 

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (04 + 05-08.02.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda w piątek: pojawi się słońce 

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (04 + 05-08.02.2021) | POLSKA

Na krańcach południowych i południowo-zachodnich zachmurzenie duże, opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane, jedynie na wybrzeżu okresami duże i tam miejscami słabe opady śniegu. Na północnym wschodzie początkowo mgły, również marznące i ograniczające widzialność. Temperatura od -6 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na południu kraju. 

Jak informuje IMGW, zachód oraz wschód Europy znajdzie się w zasięgu niżów z ośrodkami w rejonie Irlandii i zachodniej Rosji oraz związanych z nimi układów frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem wyżów z centrami nad Morzem Norweskim i północną Afryką. Polska będzie zasięgu słabo gradientowego obszaru podwyższonego ciśnienia. Jedynie na południu i południowym zachodzie kraju utrzyma się strefa ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Wysp Brytyjskich. Cieplejsze powietrze polarne morskie zalegać będzie jedynie na południowych krańcach Polski, natomiast nad resztę kraju od północnego wschodu napłynie powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie atmosferyczne w nocy nieznacznie wzrośnie, natomiast w dzień przewiduje się stan stały.

Pogoda w piątek 5 lutego 2021 r.

Na krańcach południowych i południowo-zachodnich zachmurzenie duże, opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane, jedynie na wybrzeżu okresami duże i tam miejscami słabe opady śniegu. 

Na północnym wschodzie początkowo mgły, również marznące i ograniczające widzialność do 400 metrów. 

Temperatura maksymalna od -6 st. C na Suwalszczyźnie, -3 st. C, -1 st. C w centrum do 1 st. C, 3 st. C na południu kraju. Wiatr na północnym wschodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa.

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
51
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0