Newsy

Pogoda w piątek: pochmurno z przelotnym deszczem

x-news

Newsy

Pogoda w piątek: pochmurno z przelotnym deszczem

x-news

Piątek zapowiada się pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na północy i wschodzie Polski spodziewane są przelotne opady deszczu. Termometry pokażą od 10 st. C na Pomorzu do 16 na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny. 

W najbliższych godzinach nad kraj wkroczą dwa fronty atmosferyczne związane z niżem Christian. Konsekwencją ich obecności będzie zmienna, dynamiczna pogoda. Majówka zapowiada się ciepło, ale deszczowo. Miejscami może spaść nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy. Może także zagrzmieć i silnie wiać.

W najbliższych dniach pogoda może dać nam się we znaki. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać alarmy przed roztopami, przymrozkami, burzami i intensywnymi opadami deszczu z burzami.

Pogoda w piątek 30 kwietnia 2021 r. 

Piątek zapowiada się pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na północy i wschodzie kraju pojawią się przelotne opady deszczu do 1-5 l/mkw. 

Temperatura maksymalna sięgnie od 10 st. C na Pomorzu, przez 15 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na południowym wschodzie. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr.

Pogoda w sobotę 1 maja 2021 r.

W sobotę na zachodzie i południu możliwe są przelotne opady deszczu do 1-3 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 13 st. C na Mazurach i Podlasiu, przez 15 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje wschodni i południowo-wschodni słaby i umiarkowany wiatr.

Pogoda w niedzielę 2 maja 2021 r.

W niedziele należy spodziewać się dużego zachmurzenia z postępującymi od południa w głąb kraju opadami deszczu do 20 l/mkw. Na Śląsku i w Małopolsce, szczególnie w górach, wystąpią ulewy, podczas których spadnie do 50 l/mkw. Na Podkarpaciu może zagrzmieć

Termometry pokażą maksymalnie od 11 st. C na Pomorzu, przez 15 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Podkarpaciu. Z kierunków zmieniających się powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Na zachodzie i północy w godzinach popołudniowych może rozpędzać się do 60-70 km/h. W burzach powieje z prędkością do 90 km/h.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz też:

PIT 2020 trzeba złożyć do 30 kwietnia. Co grozi za spóźnienie?

"Barbecue na wypasie". Światowej sławy szef kuchni zdradza nam swoje triki na idealnego grilla

Majówka w domu wcale nie musi być nudna. Oto propozycje zabaw dla całej rodziny

Źródło: TVN Meteo, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
73
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0