Newsy

Pogoda w piątek: będzie cieplej 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (25.03.2021 + 26-27.03.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda w piątek: będzie cieplej 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (25.03.2021 + 26-27.03.2021) | POLSKA

W piątek na zachodzie Polski po południu wystąpią przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach będzie będzie pogodnie. Temperatura od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany. 

Polska pozostaje pod wpływem wyżu Margarethe znad Alp. Wyż ten kieruje do nas dość ciepłe powietrze polarne morskie (PPmc) z południowego zachodu. Warunki biometeorologiczne będą korzystne. Dominować będzie termiczne odczucie komfortu. W najbliższych dniach w wielu regionach kraju dopisze pogodna aura. Temperatura wzrośnie miejscami do 18 stopni Celsjusza.

Pogoda w piątek 26 marca 2021 r. 

W piątek po południu na zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach będzie będzie pogodnie. 

Termometry pokażą maksymalnie od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany południowo-zachodni wiatr.

Pogoda w sobotę 27 marca 2021 r. 

Sobota na wschodzie kraju upłynie pod znakiem pogodnej aury. Poza tym synoptycy prognozują opady deszczu o sumie 3-8 litrów wody na metr kwadratowy. 

Na termometrach zobaczymy od 13 st. C na Suwalszczyźnie i zachodzie do 18 st. C na Podkarpaciu. Umiarkowany wiatr, zachodni i południowo-zachodni, w porywach rozpędzi się do 45 kilometrów na godzinę.

Pogoda w niedzielę 28 marca 2021 r. 

Niedziela upłynie pod znakiem opadów deszczu o sumie 1-5 litrów wody na metr kwadratowy na północy i wschodzie kraju. Poza tym będzie pogodnie. 

Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany zachodni i południowo-zachodni wiatr.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo. 

Zobacz też:

Rząd ogłosił kolejne obostrzenia. Premier: "Musimy walczyć o zdrowie i życie Polaków"

Wielkanoc 2021 - czy będzie można święcić pokarmy? Ministerstwo zdrowia wyda zalecenie 

Jak zrobić palmę wielkanocną? Nasza specjalista wyjaśniła to krok po kroku 

Źródło: TVN Meteo, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
57
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0