Newsy

Pogoda w piątek: możliwe przejaśnienia, śnieg głównie na zachodzie i południu

x-news

Newsy

Pogoda w piątek: możliwe przejaśnienia, śnieg głównie na zachodzie i południu

x-news

W piątek zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Na południu i zachodzie kraju wystąpią opady śniegu do 1-5 cm, na północnym-wschodzie do 1-3 cm, a w górach do 10 cm. Na Dolnym Śląsku może pojawić się śnieg z deszczem. Termometry pokażą od -3 st. C na Podlasiu, -1 st. C w centrum kraju do 1 st. C na Dolnym Śląsku i Pomorzu. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. W górach porywy mogą osiągnąć do 70-100 km/godz.

Jak informuje IMGW, prawie całą Europę obejmie rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Morzem Północnym i Morzem Norweskim oraz Rosją, jedynie krańce południowo-zachodnie będą w zasięgu klina wyżowego. Polska będzie na skraju niżu znad Rosji, na krańcach południowo-zachodnich zaznaczy się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda na piątek 29 stycznia 2021

W piątek zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Na południu i zachodzie kraju wystąpią opady śniegu do 1-5 cm, na północnym-wschodzie do 1-3 cm, a w górach do 10 cm. Na Dolnym Śląsku może pojawić się śnieg z deszczem.

Termometry pokażą od -3 st. C na Podlasiu, -1 st. C w centrum kraju do 1 st. C na Dolnym Śląsku i Pomorzu. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr, zachodni. W górach porywy mogą osiągnąć do 70-100 km/godz.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 983 hPa i nie będzie się istotnie zmieniać.

Pogoda na sobotę 30 stycznia 2021

Sobota zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Okresami będą występować opady śniegu do 2 cm na północy i 5 cm w centrum oraz na południu, w górach do 10 cm. W Małopolsce i na Podkarpaciu może pojawić się deszcz ze śniegiem

Temperatura maksymalna wyniesie od -4 st. C na Podlasiu, -2 st. C w centrum kraju do 2 st. C na południu.

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
88
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0