Dzień Dobry Extra

Pogoda w piątek - będzie słonecznie, ale w nocy wrócą przymrozki

Dzień Dobry Extra

Pogoda w piątek - będzie słonecznie, ale w nocy wrócą przymrozki

Piątek zapowiada się w całym kraju słonecznie, ale będzie nieco chłodniej. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

Podczas tej doby nasz kraj będzie pod wpływem wyżu Max ulokowanego nad Danią. Nadciągnie do nas chłodne i suche powietrze polarne morskie znad Skandynawii.

Przed nami słoneczny piątek. Na krańcach południowych kraju oraz nad morzem zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 8 st., 10 st. w pasie nadmorskim, na Suwalszczyźnie oraz Podhalu do 11 st., 15 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, w centrum i na wschodzie miejscami duże. Na północy kraju lokalnie wystąpi mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 0 do 4 st. z przygruntowymi przymrozkami do -3 st., jedynie w obszarach podgórskich oraz miejscami na północy kraju spadek temperatury do -2 st., -1 st. Wiatr słaby, północno-zachodni lub zmienny.

Warunki biometeo w piątek

Wilgotność względna powietrza na północnym wschodzie przekroczy 50 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku południowego zachodu, aż spadnie poniżej 40 procent. W większości regionów odczujemy temperaturę jako komfortową, tylko na północy poczujemy chłód. W całym kraj warunki biometeo będą korzystne.

Pogoda w Warszawie

Termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, po południu dojdzie do 1010 hPa.

Źródło: TVN24 |
Co sądzisz o tym artykule?
46
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0