Newsy

Pogoda w piątek - będzie niebezpiecznie i dynamicznie

Newsy

Pogoda w piątek - będzie niebezpiecznie i dynamicznie

W piątek w całym kraju pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Termometry pokażą od 16 st. C do 28 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr. W porywach burzowych może osiągnąć do 90 km/h. Na wschodzie mogą wystąpić lokalne trąby powietrzne do 120 km/h.

Pogoda w Polsce

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym wschodzie z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem, głównie na północy, wschodzie i w centrum. Najprawdopodobniej bez burz na południowym zachodzie.

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, a w centrum i na południowym wschodzie do 40 mm, lokalnie do 50 mm.

Temperatura maksymalna od 16 st. do 20 st. na południowym zachodzie, Podhalu oraz lokalnie nad morzem, od 21 st. do 24 st. w pasie od Pomorza Zachodniego po Podkarpacie, od 25 st. do 28 st. na pozostałym obszarze.

Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, na północy i wschodzie kraju z kierunków wschodnich, w czasie burz w porywach do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie

W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze z gradem. Suma opadów deszczu w burzach do 40 mm. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby, chwilami wzmagający się do umiarkowanego, w czasie burz w porywach do 80 km/h, z kierunków południowych.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
48
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0