Newsy

Pogoda w piątek: będzie deszczowo 

Newsy

Pogoda w piątek: będzie deszczowo 

Piątek zapowiada się deszczowo. Temperatura wzrośnie i wyniesie od 7 stopni C w Suwałkach do 13 stopni w Rzeszowie. Silny wiatr nad morzem. 

Europa Południowa oraz Zachodnia jest pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem rozległego niżu znad Finlandii. Polska jest w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Zatoki Botnickiej przemieszcza się nad Półwysep Kolski. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, związany z tym niżem. Po przejściu frontu, z północnego zachodu przejściowo napłynie chłodniejsze, przetransformowane powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda w piątek, 3 kwietnia

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło.

W piątek będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, a na północy i w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu. W województwach północnych możliwe burze i opad krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 6°C na północy i w rejonach podgórskich, około 9°C w centrum, do 12°C na południu Lubelszczyzny oraz na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w centrum kraju w porywach do 55 km/h, na północy do 70 km/h; nad morzem i wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, nad morzem w porywach do 85 km/h, w górach do 70 km/h i tam może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Wiatr z kierunków zachodnich.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami, zwłaszcza początkowo, przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, na północy i w górach także śniegu. Na krańcach północnych opady mogą występować przez całą noc. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, nad morzem i lokalnie na zachodzie od 0°C do 2°C, najchłodniej w rejonach podgórskich Karpat, około -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i północnym wschodzie początkowo porywisty, na Podlasiu i Suwalszczyźnie oraz wysoko w górach początkowo w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Piątek, 3 kwietnia, pogoda w Warszawie

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, pod wieczór możliwe rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i w porywach do 60 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, zachodni. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.pl

Zobacz też:

Kleszcze już atakują! Jak uniknąć kleszczowego zapalenia mózgu?

Artyści zagrają #koncertdlabohaterów. Transmisja 4 kwietnia tylko w Playerze

Poranny rozruch, czyli proste ćwiczenia na rozbudzenie dla seniorów

Źródło: PAP|x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
55
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0