Newsy

Pogoda w niedzielę: uwaga na tęgi mróz 

x-news

Newsy

Pogoda w niedzielę: uwaga na tęgi mróz 

x-news

Nadciąga kulminacja fali arktycznego chłodu. Przy kilkunastostopniowym mrozie w najcieplejszych chwilach dnia, nocami temperatura będzie spadać poniżej -20 stopni Celsjusza. Niedziela przyniesie pogodną aurę w całym kraju. W Tatrach i Beskidach dosypie śniegu. Termometry pokażą od -15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -3 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby wiatr. 

Pogoda na niedzielę 17 stycznia 2021 r.

W niedzielę w ciągu dnia na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Głównie na południu kraju, miejscami słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna od -15 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około -12 st. w centrum, do -3 st., -2 st. na krańcach północno zachodnich. Wiatr na ogół słaby, z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami na południowym wschodzie duże i tam słabe opady śniegu. Lokalnie mgła marznąca i ograniczająca widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna od -23 st. na północnym wschodzie, około -17 st. w centrum, do -7 st. na krańcach północno-zachodnich. Wiatr przeważnie słaby, zmienny.

Pogoda w niedzielę 17 stycznia w Warszawie 

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże, po południu i pod wieczór większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Rano niewykluczone słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -12 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

W nocy w Warszawie na ogół pogodnie. Temperatura minimalna około -17 st. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.

Pogoda na poniedziałek 18 stycznia 2021 r.

W poniedziałek w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami na zachodzie i południu kraju opady śniegu.

Temperatura maksymalna od -14 st. na północnym wschodzie, około -9 st. w centrum, do -1 st., 0 st. na krańcach zachodnich kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie zachodni i północno-zachodni, a na pozostałym obszarze, południowy i południowo-zachodni.

Pogoda w poniedziałek 18 stycznia 2021 r. w Warszawie 

W poniedziałek w dzień w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna około -12 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.


Zobacz też:


Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
84
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0