Newsy

Pogoda w niedzielę: na zachodzie deszczowo, na wschodzie pogodnie 

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (10 + 11-12.05.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

Newsy

Pogoda w niedzielę: na zachodzie deszczowo, na wschodzie pogodnie 

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (10 + 11-12.05.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

W niedzielę, 10 maja pogodnie będzie we wschodnich regionach Polski, na zachodzie deszcz i możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 20 stopni w Suwałkach do 25 w Małopolsce i na Górnym Śląsku. 

Nad Europą dominują niże z ośrodkami nad południową Szwecją, Niemcami, Francją oraz Morzem Balearskim, kliny wyżowe zaznaczają się jedynie nad Wyspami Brytyjskimi, Włochami i Grecją. Polska jest w zasięgu zatoki niżu znad zachodniej Europy, w strefie przemieszczającego się z południa na północ ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu stopniowo napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda w niedzielę, 10 maja

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W niedzielę we wschodniej połowie kraju pogodnie. Na zachodzie oraz w obszarach podgórskich stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia miejscami przelotnych opadów deszczu oraz burz. Wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20°C na Suwalszczyźnie do 25°C na Dolnym Śląsku, jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich nieco chłodnej, od 18°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na południu i wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze, zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na Pomorzu i zachodzie, przelotne opady deszczu oraz lokalnie możliwe burze. Temperatura minimalna od 6°C do 9°C na północnym zachodzie i w kotlinach sudeckich, na pozostałym obszarze od 10°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i wybrzeżu, oraz w czasie burz porywisty, na północnym zachodzie północny i północno-zachodni, na pozostałym obszarze południowy i południowo-wschodni.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 10 maja 

W Warszawie w niedzielę pogodnie. Temperatura maksymalna około 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwość słabego, przelotnego deszczu. Temperatura minimalna 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Regionalne przepisy na placki ziemniaczane. „Moskole to taki klasyk góralski”

Kasjerzy i sprzedawcy w czasie pandemii. "Można powiedzieć, że czujemy się, jakbyśmy byli na jakiejś wojnie"

#hot16challenge2. Polscy raperzy zebrali milion złotych na walkę z pandemią COVID-19 w Polsce

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
68
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0