Newsy

Pogoda w czwartek: zdecydowane ochłodzenie i przelotny deszcz

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (21 + 22-23.04.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda w czwartek: zdecydowane ochłodzenie i przelotny deszcz

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (21 + 22-23.04.2021) | POLSKA

Rano na zachodzie Polski temperatura spadnie do 1-2 stopni Celsjusza. W dzień temperatura wzrośnie od 5 do 12 stopni na południowym wschodzie, gdzie możliwe też będą burze. Oprócz przelotnych opadów deszczu mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem. 

Załamanie pogody w kwietniu

Ze względu na front atmosferyczny, za którym do kraju napłynie naprawdę zimne, arktyczne powietrze, spodziewane jest kolejne załamanie pogody - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

- Modele numeryczne wyjątkowo zgodnie prognozują ponowne ochłodzenie w połowie tego tygodnia. Stanie się to za sprawą układu niskiego ciśnienia, który znad Skandynawii przemieści się nad Bałtyk. Będzie mu towarzyszył front atmosferyczny, za którym napłynie naprawdę zimne, arktyczne powietrze - czytamy w komunikacie.

Pogoda w czwartek 22 kwietnia 2021 r.

W czwartkowy poranek na zachodzie kraju temperatura spadnie do 1-2 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie jeszcze na wschodzie, gdzie można spodziewać się temperatur w okolicy 6 stopni. W dzień temperatura wzrośnie do 5 stopni na wybrzeżu, 8 stopni na zachodzie i w centrum oraz 12 stopni na południowym wschodzie, gdzie możliwe też będą burze.

Zgodnie z prognozą IMGW po przejściu frontu, oprócz przelotnych opadów deszczu, w czwartek gdzieniegdzie mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem. Nad morzem wzrośnie prędkość wiatru, w porywach do 75 km/h.

Zobacz też:

Nowa mutacja koronawirusa z Indii. "W lockdownie będziemy siedzieć do końca świata"

Najwyższą emeryturę w Polsce otrzymuje kobieta. Wysokość świadczenia robi wrażenie

Czy poród przez cesarskie cięcie zwiększa ryzyko alergii u dziecka? "Taki maluch styka się zupełnie innymi bakteriami"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
67
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0