Newsy

Pogoda w czwartek: przelotny deszcz i burze

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (31.03.2021 + 1.04-2.04.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda w czwartek: przelotny deszcz i burze

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (31.03.2021 + 1.04-2.04.2021) | POLSKA

Czwartek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu oraz burzami na południu i w centrum kraju. Temperatura od 15 st. C na Pomorzu do 22 na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, podczas burz porywisty.

W czwartek kraj zacznie od północy być obejmowany przez chłodny wir niżowy znad północnej Rosji, pchający w stronę Europy Środkowej zimne masy powietrza polarnego, sprzyjające formowaniu się chmur kłębiastych i burz. W kolejnych dniach, w napływającym z północy zimnym powietrzu, wystąpią przelotne opady deszczu, a w sobotę deszczu ze śniegiem.

Pogoda w czwartek 1 kwietnia 2021 r. 

Czwartek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i wędrującymi od północy w głąb kraju przelotnymi opadami deszczu do 5-15 litrów wody na metr kwadratowy oraz burzami na południu i w centrum kraju. 

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 st. C na Pomorzu, przez 19 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu i północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może osiągać większą prędkość. Podczas burzy jego porywy mogą dochodzić do 80 km/h.

Pogoda w piątek 2 kwietnia 2021 r. 

Piątek przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. Na południowym wschodzie i północy kraju wystąpią przelotne opady deszczu do 1-4 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 8 st. C na Podlasiu, przez 10 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego zachodu.

Pogoda w sobotę 3 kwietnia 2021 r. 

Sobota na Pomorzu będzie dość pogodna i bez opadów. W pozostałych regionach kraju należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na Podlasiu i w centrum kraju, do 10 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północy. Okresami może przybierać na sile i w porywach rozpędzać się do 50-60 km/h.

Pogoda na Wielkanoc 2021 

Niedziela upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z rozpogodzeniami. Tylko na południowym wschodzie kraju pojawić się mogą przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna sięgnie od 7 st. C na Podkarpaciu, przez 10 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Pomorzu Zachodnim. Zachodni i północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie na północy okresami może wiać dość silnie.

Pogoda w poniedziałek 5 kwietnia 2021 

Poniedziałek Wielkanocny przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami i wędrującymi od północy w głąb kraju przelotnymi opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Na Pomorzu deszczowi będzie towarzyszyć śnieg. Na termometrach zobaczymy od 7 st. C na Pomorzu, przez 14 st. C w centrum kraju, do 15 st. C na Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z zachodu i południowego zachodu. Okresami jego porywy będą silniejsze i rozpędzą się do 60 km/h.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo. 

Zobacz też:

Idealna sałatka jarzynowa według przepisu Magdy Gessler - jeden składnik może was zdziwić. Zobacz nagranie

Wielkanoc 2021 - czy będzie można święcić pokarmy? Ministerstwo zdrowia wyda zalecenie 

Jak zdrowo jeść w święta wielkanocne? Oto dekalog Anny Lewandowskiej

Źródło: TVN Meteo, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
79
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0