Newsy

Pogoda w czwartek: przed nami mroźny dzień

Newsy

Pogoda w czwartek: przed nami mroźny dzień

W czwartek na południowym zachodzie zachmurzenie małe, tylko początkowo w obszarach występowania mgieł duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 4 st. C, wiatr będzie słaby.

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia będzie pod wpływem wyżu znad Rosji. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad południową Skandynawią, Morzem Północnym, Niderlandami oraz Węgrami. Krańce południowo-wschodnie będą w zasięgu pofalowanego frontu atmosferycznego, a początkowo w centrum kraju zaznaczy się wpływ rozmywającego się frontu okluzji. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza.

Pogoda w czwartek - 31 grudnia 2020 r.

W czwartek na południowym zachodzie zachmurzenie małe, tylko początkowo w obszarach występowania mgieł duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami na północnym wschodzie okresami rozpogodzenia. Miejscami na północy słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, na wschodzie oraz południowym wschodzie deszcz lub deszcz ze śniegiem. W Bieszczadach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Początkowo miejscami mgły, również marznące, ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od 0 st. C na północnym wschodzie i obszarach podgórskich do 3 st. C, 4 st. C na zachodzie, nad morzem oraz na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, na południowym wschodzie wschodni i północno-wschodni, na pozostałym obszarze z kierunków zachodnich i południowych.

Pogoda w noc sylwestrową

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rozpogodzenia jedynie w kotlinach górskich. Na południowym wschodzie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w Bieszczadach też śniegu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Liczne mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, miejscami również marznące. Temperatura minimalna od -10 st. C do -8 st. C w kotlinach górskich, od -4 st. C do 0 st. C na przeważającym obszarze kraju, jedynie nad morzem oraz na południowym wschodzie od 1 st. C do 2 st. C. Wiatr będzie słaby, z kierunków wschodnich.

Pogoda w Warszawie

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie rosło.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
68
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0