Newsy

Pogoda w czwartek: pochmurno, na zachodzie kraju deszcz i burze

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (30.04 + 01-02.05.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

Newsy

Pogoda w czwartek: pochmurno, na zachodzie kraju deszcz i burze

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (30.04 + 01-02.05.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

W czwartek na zachodzie i południu kraju przelotne opady deszczu, synoptycy przewidują również burze. Na termometrach od 16 stopni C w Suwałkach do 23 stopni C we Wrocławiu. 

Nad Europą dominują rozległe układy niżowe z głównymi ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i zachodnią Rosją oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Jedynie Półwysep Iberyjski, Sycylia oraz Finlandia są pod wpływem słabych wyżów. Polska znajduje się w zasięgu rozległej zatoki niskiego ciśnienia, związanej z głównym niżem znad Wysp Brytyjskich i wtórnym ośrodkiem z rejonu Karpat, w strefie frontów atmosferycznych. Na północy kraju zalega chłodniejsze powietrze, nad południowe rejony napływa cieplejsza polarna morska masa powietrza.

Pogoda w czwartek, 30 kwietnia

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 997 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek początkowo na południowym wschodzie, a po południu na zachodzie zachmurzenie duże, natomiast na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowane. Początkowo na południowym wschodzie zanikający deszcz, a po południu miejscami na zachodzie kraju przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura maksymalna od 10 st. na Podlasiu, około 14 st. nad morzem, Lubelszczyźnie i Suwalszczyźnie, do 21 st. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem, na Przedgórzu i w czasie burz okresami porywisty, przeważnie z kierunków południowych. W czasie burz wiatr porywach do 60 km/h.

W nocy we wschodniej połowie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane i tam miejscami mgły ograniczające widzialność do 300. Na zachodzie kraju zachmurzenie przeważnie duże i okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na Dolnym Śląsku prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 3 st. na Suwalszczyźnie, około 7 st., 9 st. w centralnym pasie od wybrzeża po Podkarpacie, do 9 st, 11 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

Pogoda w Warszawie, 30 kwietnia

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, niewykluczone również burze. Suma opadów w trakcie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 70 km/h, południowo-wschodni, po południu skręcający na zachodni.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Magnolia – jedna z najstarszych roślin na Ziemi. Jakie ma wymagania?

Zioła i warzywa na balkonie - zobacz, jak założyć własny ogródek

Jak doprowadzić fryzurę dziecka do porządku? Zobacz, jak robi to Maciej Maniewski 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
48
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0