Newsy

Pogoda w czwartek: miejscami rozpogodzenia

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (01 + 02-03.10.2020) | POLSKA, źródło: x-news 

Newsy

Pogoda w czwartek: miejscami rozpogodzenia

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (01 + 02-03.10.2020) | POLSKA, źródło: x-news 

W czwartek na południu kraju zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 11 do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia oraz południowa część kontynentu będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad Irlandią, Islandią oraz Węgrami wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem niżu znad Węgier, na południu kraju zaznaczy się wpływ frontu okluzji. Pozostaniemy w tej samej, polarnej morskiej, masie powietrza.

Pogoda w czwartek

W czwartek na południu kraju zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na obszarze położonym na południowy wschód od Mazowsza, łódzkiego i Dolnego Śląska okresami opady deszczu. Na Podkarpaciu i w Małopolsce opady miejscami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów około 15 mm. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem lub śniegu.

Temperatura maksymalna od 11, 13 st. C na południu, około 15 st. C w centrum, do 18 st. C na północy.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, wschodni, na zachodzie kraju skręcający na północno-zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy na południu kraju, od Polesia przez Podkarpacie, Małopolskę, Dolny Śląsk, aż po lubuskie, zachmurzenie na ogół duże, okresami opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura minimalna od 8 st. C do 11 st. C; chłodniej na Podhalu około 7 st. C, cieplej miejscami na północy 12 st. C, 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

Pogoda w Warszawie

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie się wahać.

Zobacz też:

Samobójstwo 12-latki. Miała być prześladowana na tle orientacji seksualnej

Bóle głowy i napady złości. Pełnia Księżyca w Baranie nie będzie dla nas łaskawa

Cleo o przeszłości w najnowszym wywiadzie: "Miałam dosłownie dwa złote w portfelu przez dwa tygodnie"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
49
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0