Newsy

Pogoda w czwartek - miejscami opady deszczu

Prognoza pogody łąka

x-news

Newsy

Pogoda w czwartek - miejscami opady deszczu

Prognoza pogody łąka

x-news

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 do 23 st. C.

Jak informuje IMGW od Atlantyku, przez zachodnią, po środkową i częściowo południową Europę nadal rozciąga się klin wyżowy. Pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu niżów. Polska jest w zasięgu klina wyżowego, ale w północnej połowie kraju zaznaczy się przemieszczający się na wschód ciepły front atmosferyczny. Wieczorem do krańców północno-zachodnich dotrze dobrze wyrażona zatoka niżu znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

Pogoda w nocy ze środy na czwartek

Na północnym zachodzie zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy z większymi przejaśnieniami; przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze, zwłaszcza nad morzem. Na pozostałym obszarze stopniowy wzrost zachmurzenia od małego i umiarkowanego do dużego, postępujące od północnego zachodu opady deszczu. Tylko na południowym wschodzie kraju do końca nocy pogodnie.

Temperatura minimalna w pasie od Dolnego Śląska po Podlasie od 13 do 16 st. C, na północnym zachodzie i południowym wschodzie od 11 do 14 st. C, a w obszarach podgórskich od 8 do 11 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w północnej połowie kraju porywisty, południowo-zachodni skręcający na zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru w północnych województwach do 60 km/h, nad morzem do 65 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h.

Pogoda w czwartek

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na północy, wschodzie i południu kraju.

Temperatura maksymalna od 16, 18 st. C na północy i w rejonach podgórskich, do 21, 23 st. C na południowym wschodzie.

Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, w całym kraju porywisty, północno-zachodni i zachodni. Porywy wiatru w województwach północnych i wysoko w górach do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
74
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0