Newsy

Pogoda w czwartek: deszcz, deszcz ze śniegiem, a miejscami tylko 8 st. C

x-news

Newsy

Pogoda w czwartek: deszcz, deszcz ze śniegiem, a miejscami tylko 8 st. C

x-news

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w centrum i na wschodzie kraju. Przelotne opady deszczu, tylko na południowym wschodzie bez opadów. Temperatura maksymalna od 8 st. C do 12 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, a na wybrzeżu i Pogórzu Karpackim także silny.

Jak informuje IMGW Europa północna oraz częściowo centralna i zachodnia znajdzie się pod wpływem głębokiego niżu wędrującego znad południowej Skandynawii nad północną Finlandię. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże znad Atlantyku i Rosji.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu, w strefie przemieszczających się z zachodu na wschód chłodnych frontów atmosferycznych. Za pierwszym frontem zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie, a za drugim napłynie powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda w czwartek 19 listopada

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w centrum i na wschodzie kraju. Przelotne opady deszczu, tylko na południowym wschodzie bez opadów. W Sudetach wieczorem opady deszczu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Temperatura maksymalna od 8 st. C na wschodzie i w dolinach karpackich do 12 st. C na zachodzie i południowym zachodzie.

Wiatr umiarkowany i dość silny, a na wybrzeżu i Pogórzu Karpackim także silny, do 50 km/h, południowo-zachodni i południowy. Porywy wiatru na Pogórzu Karpackim do 80 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, w głębi kraju do 65 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 110 km/h.

Pogoda w Warszawie w czwartek 19 listopada

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie powoli rosło.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
59
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0