Newsy

Pogoda w czwartek: dalsze opady śniegu

Newsy

Pogoda w czwartek: dalsze opady śniegu

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h nad morzem.

Jak informuje IMGW, jutro Półwysep Iberyjski i Półwysep Skandynawski będą w zasięgu klinów wyżowych. Z kolei w rejonie Kanału La Manche oraz nad Ukrainą, Białorusią i Włochami obecne będą ośrodki niżowe. Polska będzie pod wpływem niżu znad Ukrainy oraz Białorusi. Z północnego wschodu będzie napływało coraz chłodniejsze, wilgotne powietrze.

Pogoda w czwartek - 14 stycznia

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem. W górach i na obszarach podgórskich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm.

Temperatura maksymalna od -5 st. C na Suwalszczyźnie i Podhalu do 2 st. C na Pomorzu Zachodnim i 3 st. C nad morzem. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h nad morzem, z kierunków północnych. W Sudetach wiatr w porywach do 70 km/h, a w Tatrach do 80 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie - 14 stycznia

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -2 st. C. Wiatr umiarkowany, północny i północno-zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosnąć.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
80
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0