Newsy

Pogoda w czwartek daleka od wiosennej

x-news

Newsy

Pogoda w czwartek daleka od wiosennej

x-news

Zachmurzenie duże, jedynie początkowo na wschodzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 0 do 9 st. C. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny. Przy opadach śniegu powodować będzie zawieje śnieżne.

Jak informuje IMGW, północna, centralna i zachodnia Europa będzie pod wpływem głębokiego niżu znad Morza Norweskiego, wraz z frontami atmosferycznymi. Krańce południowo-wschodnie kontynentu znajdą się pod wpływem niżu znad Turcji. Na południu i wschodzie Europy pogodę kształtować będzie wał wyżowy, rozciągający się od Azorów po północno-zachodnią Rosję. Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego niżu znad Morza Norweskiego. Nad zachodnią połowę kraju nasunie układ frontów atmosferycznych. Wschód kraju pozostanie w powietrzu pochodzenia arktycznego, a nad zachodnią Polskę zacznie napływać cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Pogoda w czwartek 11 marca 2021 r.

Zachmurzenie duże, jedynie początkowo na wschodzie małe i umiarkowane. Przemieszczające się od zachodu w głąb kraju opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w centrum i na zachodzie przechodzące w opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów deszczu do 12 mm na północnym zachodzie i do 15 mm lokalnie na południowym zachodzie; na północy i w Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, w Sudetach o 7 cm. Na Ziemi Lubuskiej możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 0 st. C, 1 st. C na północnym wschodzie, około 4 st. C w centrum, do 8 st. C, 9 st. C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, nad morzem i na zachodzie do 70 km/h, w rejonach podgórskich do 80 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h. Przy opadach śniegu wiatr powodować będzie zawieje śnieżne.

Pogoda w Warszawie w czwartek 11 marca 2021 r. 

W czwartek w stolicy zachmurzenie początkowo umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Późnym popołudniem możliwe słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
53
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0