Newsy

Pogoda na wtorek: przelotny deszcz ze śniegiem, możliwe burze, a rano mgły

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (15 + 16-19.03.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na wtorek: przelotny deszcz ze śniegiem, możliwe burze, a rano mgły

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (15 + 16-19.03.2021) | POLSKA

We wtorek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej, a górach śniegu. Punktowo możliwe burze, rano lokalnie mgły. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 4 st. C do 8 st. C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich od 2 st. C do 3 st. C

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, środkowa oraz północno-zachodnia będzie pod wpływem wyżu z centrum u północnego wybrzeża Irlandii. Wschodnia, południowa oraz większość północnej części kontynentu będzie znajdować się w zasięgu niżu z ośrodkami nad Rumunią oraz Finlandią. 

Polska będzie pod wpływem wyżu znad Europy Zachodniej, jedynie krańce wschodnie pozostaną w zasięgu niżu znad Rumunii. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, jedynie na północ kraju napłynie powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda we wtorek 16 marca 2021 r. 

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w miejscami Sudetach o 10 cm, a w Karpatach o 8 cm. Punktowo możliwe burze. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. 

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 4 st. C do 8 st. C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich od 2 st. C do 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie we wtorek 16 marca 2021 r. 

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Słabe przelotne opady deszczu, niewykluczona również słaba burza z opadem krupy śnieżnej. Rano gdzieniegdzie zanikające mgły. 

Temperatura maksymalna około 8 st. C. Wiatr przeważnie słaby, po południu chwilami umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie ewentualnej burzy wiatr porywisty. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosnąć.

Pogoda w środę 17 marca 2021 r. 

W środę zachmurzenie duże, gdzieniegdzie większe przejaśnienia. Miejscami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. W rejonach podgórskich i górskich opady śniegu. W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 6 cm, w Karpatach o 10 cm. 

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 3 st. C do 6 st. C, chłodniej w rejonach podgórskich oraz na krańcu północno-wschodnim od 0 st. C do 2 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, na wschodzie w porywach około 55 km/h, północny. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w środę 17 marca 2021 r. 

W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem, a początkowo także śniegu. Temperatura maksymalna około 6 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, chwilami porywisty, z kierunków północnych.

Zobacz też:

Zmiany w teleporadach - wizyta w przychodni zamiast konsultacji telefonicznej? Lekarz wyjaśnia

Czeka nas Wielkanoc z dodatkowymi restrykcjami? "Jest szansa, że lockdown nie będzie niezbędny"

Oscary 2021. Viola Davis, Anthony Hopkins i Gary Oldman wśród nominowanych. Kto jeszcze? Zobacz pełną listę

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
82
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0