Newsy

Pogoda na wtorek: przelotne opady śniegu

Newsy

Pogoda na wtorek: przelotne opady śniegu

Na wtorek synoptycy zapowiadają pogodną aurę. Nie powinno padać, ale uwaga na zimne noce. W dzień na termometrach od 0 st. C w Suwałkach do 5 st. w Szczecinie i we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, północno-zachodnie i wschodnie krańce kontynentu oraz Basen Morza Śródziemnego będą obejmowały niże. Pomiędzy nimi będzie rozciągał się obszar podwyższonego ciśnienia. Będziemy w zasięgu wyżu z centrum nad wschodnią Polską, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Prognoza pogody na wtorek, 9 marca 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i nie będzie się istotnie zmieniać.

We wtorek dzień na zachodzie zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. C, 0 st. C na wschodzie do 5 st. C na zachodzie i południowym zachodzie, chłodniej na terenach podgórskich Karpat, około -2 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południu i południowym wschodzie wzrost zachmurzenia do dużego i tam możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -11 st. C, -9 st. C na północnym wschodzie do -5 st. C w centrum i -3 st. C, -2°C na krańcach zachodnich i na wybrzeżu. Na obszarach podgórskich spadek temperatury do -8 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 9 marca 2021 r.

We wtorek w Warszawie w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna -4 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Zobacz też:

W pewnym wieku kobiety stają się "niewidzialne". Jak temu zaradzić?

Ossoliński, Zielińska i Kamińska-Radomska przybyli do studia w piżamach. Czy wypada je nosić na co dzień?

Martyna Wojciechowska w makijażu wykonanym przez córkę. "Każdy dzień jest dobry, żeby coś zrobić inaczej niż zwykle"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
60
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0