Newsy

Pogoda na wtorek: pogodnie na zachodzie, deszcz i burze na wschodzie

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (09 + 10-11.06.2020) | POLSKA, źródło: x-news. 

Newsy

Pogoda na wtorek: pogodnie na zachodzie, deszcz i burze na wschodzie

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (09 + 10-11.06.2020) | POLSKA, źródło: x-news. 

We wtorek, 9 czerwca słonecznie na zachodzie kraju, a w rejonach wschodnich deszczowo. Synoptycy przewidują także burze i gradobicie. Na termometrach od 19 stopni w Szczecinie do 24 stopni C w Suwałkach.  

Nad zachodnią Europą dominuje wyż znad Atlantyku. Reszta kontynentu jest w zasięgu niżów. Zachodnia część Polski znajduje się na skraju wyżu znad Atlantyku, a wschodnia w zasięgu oddziaływania pofalowanego frontu chłodnego związanego z niżem znad Morza Barentsa. Zachodnia część kraju pozostaje w chłodniejszej i wilgotnej, a wschodnia część, w cieplejszej i także wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego.

Pogoda we wtorek, 9 czerwca

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek na północnym zachodzie pogodnie i bez opadów, natomiast na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. We wschodniej części kraju - na wschód od Kotliny Kłodzkiej, łódzkiego, Zatoki Gdańskiej przelotne opady deszczu i burze, na wschodnich krańcach możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 16°C,19°C na Pomorzu, Warmii i w kotlinach górskich, około 20°C, 23°C na przeważającym obszarze kraju, do 25°C, 27°C na krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na północnym zachodzie lokalne rozpogodzenia. Na wschodzie kraju przelotne opady deszczu i burze, po północy zanikające. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 8°C do 12°C na zachodzie i w centrum, a na wschodzie od 13°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 9 czerwca 2020 r.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, pod wieczór niewielka możliwość burzy. Temperatura maksymalna około 23°C. Wiatr na ogół słaby, w czasie burzy w porywach do 65 km/h, północny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 15°C. Wiatr na ogół słaby, północny. W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w burzach od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna 24°C. Wiatr na ogół słaby, w czasie burz w porywach do 75 km/h, północny. 

Zobacz też:

Jakub Porada chce na rowerze przejechać polskie wybrzeże. Jak się przygotowuje do tej podróży? 

Ireneusz Paduch i jego 800 kaktusów: "One kochają słońce"

Śmiejące się i takie, które wyją. Oto zachwycające okazy kur ozdobnych. Jak wygląda hodowla tych ptaków w Polsce?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
46
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0