Newsy

Pogoda na wtorek: pogodnie i ciepło. Na termometrach nawet 16 stopni C

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (22.01.2021 + 23-24.01.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na wtorek: pogodnie i ciepło. Na termometrach nawet 16 stopni C

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (22.01.2021 + 23-24.01.2021) | POLSKA

Jaka będzie pogoda we wtorek, 23 lutego? Ciepło i słonecznie. Synoptycy zapowiadają nawet 16 stopni C na południowym-zachodzie. 

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i północna będzie w zasięgu układów niżowych znad Atlantyku i Bałtyku, z układami frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtować będą rozległe układy wyżowe, z centrami nad Półwyspem Apenińskim i zachodnią Rosją. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Półwyspu Apenińskiego i środkowej Europy. Do krańców północnych przysunie się chłodny front atmosferyczny, związany z płytkim niżem nad Bałtykiem. Będziemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Wahania ciśnienia.

Pogoda we wtorek, 22 lutego 2021 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i pozostanie bez zmian.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, lokalnie duże. Na krańcach północnych i na Podkarpaciu słaby deszcz lub mżawka. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna na północnym wschodzie i wschodzie od 2 st. C do 8 st. C, na pozostałym obszarze od 9 st. C do 14 st. C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie na północy duże. Na północnym wschodzie słabe opady deszczu lub mżawki. We wschodniej połowie kraju i w kotlinach sudeckich lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 0 st. C do 5 st. C, ale miejscami na północnym wschodzie możliwy spadek temperatury do -2 st. C. W rejonach podgórskich Karpat temperatura w dolinach może spaść do -3 st. C, a na wzniesieniach wzrosnąć do 7 st. C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 23 lutego 2021 r. 

We wtorek w Warszawie zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Rano możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m oraz opady mżawki. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 3 st. C. Wiatr słaby, zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Rano możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby, zachodni.

Zobacz też:

Przed nami premiera "Hotel Paradise 3". Kogo zobaczymy w nowym sezonie programu?

Obrazy malowane chrapami? Poznaj czterokopytnych artystów

Varso Tower oficjalnie najwyższym budynkiem w Europie. Przerósł Pałac Kultury i Nauki, a prace wciąż trwają

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
48
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0