Newsy

Pogoda na wtorek. Pogodnie, ale w niektórych rejonach możliwe opady śniegu 

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (14 + 15-16.04.2020) | POLSKA", źródło: x-news

Newsy

Pogoda na wtorek. Pogodnie, ale w niektórych rejonach możliwe opady śniegu 

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (14 + 15-16.04.2020) | POLSKA", źródło: x-news

Europa północno-wschodnia, wschodnia oraz krańce południowo-zachodnie pozostają w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Nad Wyspami Brytyjskimi i południem Europy są wyże. Polska znajduje się na skraju rozległego wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Pogoda we wtorek, 14 kwietnia 

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, szczególnie na południu i północnym wschodzie, słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu lub krupy śnieżnej. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie do 10 st. na południowym zachodzie, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, około 3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. Porywy wiatru nad morzem do 65 km/h, w górach do 70 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, początkowo na południowym wschodzie duże i tam możliwe zanikające opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Nad ranem na północy zachmurzenie wzrastające do dużego i możliwe słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W Karpatach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -2 st. na wschodzie, około 0 st. w centrum, do 3 st. na zachodzie i 4 st. na wybrzeżu; w rejonach podgórskich Karpat około -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na w północnej połowie kraju porywisty, nad morzem także dość silny i w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. W górach wiatr w porywach do 70 km/h, okresami będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie, 14 kwietnia 

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie początkowo możliwe małe. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, początkowo północno-zachodni, potem zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni. 

Zobacz też:

Polka zaprojektowała maseczkę Origami. Potrzebny papier, dwie gumki i zszywacz

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo.


Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
91
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0