Newsy

Pogoda na wtorek: pochmurno, przelotny deszcz, na południu burze

x-news

Newsy

Pogoda na wtorek: pochmurno, przelotny deszcz, na południu burze

x-news

We wtorek zachmurzenie początkowo będzie małe i umiarkowane, później miejscami wzrośnie do dużego i tam wystąpią przelotne opady deszczu. Na południu Polski lokalnie słabe burze. Na termometrach od 21 st. do 25 st., a w rejonach podgórskich Karpat około 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty. 

Jak informuje IMGW północna Skandynawia, krańce wschodnie Europy oraz częściowo kraje Śródziemnomorskie są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem wyżów. Polska jest na skraju wyżu znad Wysp Brytyjskich, ale na południowym wschodzie zaznacza się jeszcze strefa pofalowanego frontu chłodnego, a nad północny zachód kraju nasuwa się płytka zatoka niżowa z kolejnym frontem chłodnym. Front ten będzie przemieszczał się na południowy wschód do centrum kraju. Jesteśmy w powietrzu polarnym morskim, na północnym zachodzie chłodniejszym. 

Pogoda na wtorek 20 lipca 2021 r. 

We wtorek zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później miejscami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu. Na południu miejscami słabe burze z wysokością opadów około 10 mm. 

Temperatura maksymalna od 21 st. do 25 st., a w rejonach podgórskich Karpat około 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie we wtorek 20 lipca 2021 r.

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, północno-zachodni. 

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz też:

Sonia Bohosiewicz zrelacjonowała kąpiel w Bałtyku. "Ciepły jak na Teneryfie"

Hiszpańscy naturyści świętowali Dzień bez Stroju Kąpielowego na basenie: "Nudyzm jest społecznie korzystny"

Joanna Koroniewska pokazała się bez makijażu. Zdjęcie podzieliło fanów

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
70
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0