Newsy

Pogoda na wtorek: ostatnie upały w tym roku?

Pogoda bez mapy

x-news

Newsy

Pogoda na wtorek: ostatnie upały w tym roku?

Pogoda bez mapy

x-news

Wtorek zapowiada się upalnie. Na południowym zachodzie kraju temperatura sięgać będzie nawet do 31 st. C. 

Pogoda we wtorek, 15 września 2020

Jak informuje IMGW, nad kontynentem europejskim dominować będzie rozległy wyż znad zachodniej Ukrainy, jedynie północna i częściowo zachodnia Europa będzie w zasięgu płytkich ośrodków niżowych z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe, na północy okresami umiarkowane. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 23 st. C, 25 st. C na północnym wschodzie i nad morzem, 27 st. C, 28 st. C w centrum, do 31 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 st. C do 14 st. C, cieplej na zachodzie i nad morzem od 15 st. C do 18 st. C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 15 września 2020

We wtorek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna około 28 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna około 14 st. C. Wiatr słaby, południowy.

Pogoda w Warszawie w środę, 16 września 2020

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na zachodzie kraju, miejscami wzrastające do dużego. Wieczorem, w Sudetach możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 24 st. C, 25 st. C na północy, 27 st. C, 28 st. C w centrum do 30 st. C na południu. Chłodniej nad morzem od 19 st. C do 22 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem i podczas burz, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni, od zachodu kraju skręcający na zachodni i północno-zachodni.

Zobacz także:

Łukasz Kubot i Magdalena Bieńkowska zostali rodzicami. Modelka pochwaliła się zdjęciem maleństwa

Wielki dzień dla Ewy Drzyzgi i Agnieszki Woźniak-Starak. Jakie rady dostały dziennikarki? 

Uczestnik "Hotelu Paradise" pobity. Łukasz Karpiński ofiarą brutalnego ataku

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
84
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0