Newsy

Pogoda na wtorek: opady deszczu, w niektórych rejonach także ze śniegiem

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (22 + 23-24.12.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na wtorek: opady deszczu, w niektórych rejonach także ze śniegiem

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (22 + 23-24.12.2020) | POLSKA

Na wtorek synoptycy zapowiadają opady deszczu w całym kraju, jedynie w Polsce północno-wschodniej także opady śniegu. Na termometrach od 3 stopni C w Suwałkach do 11 we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, wschodnia i południowa Europa znajda się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się w zasięgu niżu wędrującego znad Morza Północnego nad Szwecję, w strefie związanego z niżem układu frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu będzie napływało ciepłe powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na wtorek, 22 grudnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i dalej do końca dnia będzie dość szybko spadać.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, a początkowo na północy i wschodzie również deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, przemieszczające się z zachodu na wschód. Rano na południu kraju możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Na północnym zachodzie kraju suma opadów do 12 mm. Temperatura maksymalna od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C w centrum i 12 st. C na Przedgórzu Sudeckim. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem i na terenach podgórskich w drugiej połowie dnia do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Tatrach porywy do 90 km/h, w Sudetach do 100 km/h. 

Pogoda w Warszawie we wtorek, 22 grudnia 2020 r. 

We wtorek w Warszawie w ciągu dnia zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i południowy.

Zobacz też:

Halina Mlynkova i jej "Aniołowie". "Każdy z nas ma swojego. Jeden jest bardziej leniwy, inny mniej"

Magda Gessler przygotowała świąteczny prezent dla wnuczki: "Będzie ją chronił od złych spojrzeń"

Ojciec poznany po 40 latach, siostra - po 15. Czy można odbudować zerwane więzy? "To zależy od powodu, dla którego kogoś szukamy"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
73
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0