Newsy

Pogoda na wtorek: na Mazowszu gołoledź

x-news

Newsy

Pogoda na wtorek: na Mazowszu gołoledź

x-news

Na wtorek synoptycy zapowiadają opady deszczu w całym kraju. Na północno-zachodnim krańcu Polski także opady śniegu z deszczem. Na termometrach od 1 stopnia C w Szczecinie do 5 stopni C w Rzeszowie. 

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia, Skandynawia i Wyspy Brytyjskie będą w zasięgu wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Polska będzie na skraju niżu znad Bałkanów, w strefie związanego z nim, ciepłego frontu atmosferycznego, przemieszczającego się od wschodu Polski na zachód. Nad wschodnią i północno-wschodnią część kraju napłynie cieplejsze, a nad południowo-zachodnią chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na wtorek, 5 stycznia 2021 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa. Prognozuje się wzrost ciśnienia.

Zachmurzenie duże. Na wschodzie kraju opady deszczu, które na Suwalszczyźnie i Mazowszu, miejscami mogą marznąć i powodować gołoledź. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, a w obszarach podgórskich i w górach opady śniegu. We wschodniej połowie kraju i na wybrzeżu wschodnim opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Suma opadów na Pomorzu Wschodnim, Warmii i Mazurach, Kujawach i Mazowszu do 15 mm. Na Podhalu przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od 1 st. C na Kaszubach do 6 st. C na południowym wschodzie; w kotlinach górskich około 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych, jedynie na południowym wschodzie skręcający na wschodni i południowo-wschodni. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 60 km/h, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 5 stycznia 2021 r. 

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni.

Zobacz też:

Zabił sąsiada nożem, bo nie pozwolił mu strzelać petardami. 32-latkowi grozi dożywocie 

Kasia Bujakiewicz przeprowadziła się do Lublina. Co tam robi? "Uprawiam triathlon - pranie, sprzątanie, gotowanie"

Zaległy urlop - do kiedy można go wykorzystać? 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
49
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0