Newsy

Pogoda na wtorek: tylko jeden region bez przelotnych opadów

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (18 + 19-20.08.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na wtorek: tylko jeden region bez przelotnych opadów

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (18 + 19-20.08.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Na wtorek synoptycy zapowiadają wyładowania atmosferyczne niemal w całym kraju. Na termometrach od 23 stopni C w Suwałkach do 28 stopni C w Rzeszowie. 

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże, tylko częściowo północna część kontynentu oraz krańce południowo-zachodnie będą pod wpływem słabych wyżów. Zachodnia Polska będzie na skraju rozległego niżu znad Atlantyku i linii zbieżności, na której powstawać będą płytkie ośrodki niżowe. Pozostały obszar kraju będzie w słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim.

Pogoda w Polsce we wtorek, 18 sierpnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, gdzieniegdzie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, tylko na południu kraju do 35 mm, a na Mazowszu i Lubelszczyźnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. C do 29 st. C, lokalnie na Kujawach do 30 st. C; chłodniej miejscami na wybrzeżu wschodnim i w rejonach podgórskich od 22 st. C do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy z kierunków wschodnich, na pozostałym obszarze południowy i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, a lokalnie do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, a w pierwszej połowie nocy również miejscami burze. Lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, tylko na wschodzie Mazowsza do 35 mm oraz na Lubelszczyźnie do 40 mm. Na północy gdzieniegdzie krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 13 st. C do 18 st. C, lokalnie na wschodnim wybrzeżu około 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 18 sierpnia 2020 r. 

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w burzach do 30 mm. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby, chwilami wzmagający się do umiarkowanego, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura minimalna 17 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 17 st. C. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr przeważnie słaby, północno-zachodni skręcający na zachodni.

Pogoda dla Mazowsza. Zobacz wideo:

Pogoda na dzień (18.08.2020) | MAZOWIECKIE, źródło: x-news

Zobacz też:

Samoopalacz - jak nakładać, by uzyskać idealną opaleniznę?

W Polsce jest tylko jeden powiat bez zakażenia koronawirusem

Naukowcy sprawdzili związek alkoholu z wczesnymi poronieniami. Czy istnieje jego bezpieczna dawka?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
73
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0