Newsy

Pogoda na wtorek: bez upału, na wschodzie możliwe burze

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (25 + 26-27.08.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na wtorek: bez upału, na wschodzie możliwe burze

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (25 + 26-27.08.2020) | POLSKA, źródło: x-news

W wtorek na termometrach od 20 stopni C w Suwałkach do 24 stopni C we Wrocławiu i Zielonej Górze. Na wschodzie i na północy więcej chmur oraz mogą tam wystąpić burze. 

Jak informuje IMGW, północna i północno-zachodnia Europa jest w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Wielką Brytanią, z frontami atmosferycznymi. Pozostałe obszary kontynentu, w tym Polska, znajdują się w zasięgu klina wyżowego związanego z Wyżem Azorskim, jedynie na północy kraju zaznaczy się zatoka niżowa związana z niżem znad Wielką Brytanią wraz z systemem frontów atmosferycznych. Pozostaniemy w tej samej, chłodniejszej masie powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na wtorek, 25 sierpnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i nieznacznie wzrośnie.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami na Pomorzu Gdańskim oraz wschodzie również burze. Na krańcach wschodnich Polski możliwe burze z gradem. W czasie burz prognozowana suma opadów do 12 mm.

Temperatura maksymalna od 21 do 23 st., chłodniej tylko nad morzem i w kotlinach górskich od 19 do 20 st. Wiatr początkowo słaby później nasilający się do umiarkowanego, okresami porywisty z kierunków zachodnich. Jedynie w czasie burz porywy wiatru mogą osiągać prędkość około 65 km/h.

W nocy na Pomorzu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W drugiej połowie nocy na wschodzie miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 10 st. na północnym wschodzie, w centrum 14 st., do 15 st.,17 st. na zachodzie kraju i wybrzeżu. Chłodniej jedynie w kotlinach górskich i tam spadki temperatur do około 11 st., 12 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy. Nad ranem na Przedgórzu Sudeckim wiatr okresami porywisty.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 25 sierpnia 2020 r. 

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Zobacz też: 

Koronawirus w żłobku w Bielsku-Białej. Zakażone małe dziecko

Niemycie zębów może zwiększać ryzyko zachorowania na raka? 

Jak gwiazdy spędzają ostatnie dni wakacji? 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
58
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0