Newsy

Pogoda na wtorek: będzie pogodnie, temperatura do 15 stopni C

Newsy

Pogoda na wtorek: będzie pogodnie, temperatura do 15 stopni C

Wtorek zapowiada się bardzo pogodnie. Temperatura wzrośnie do 10 stopni C w Suwałkach, 13 w Warszawie i 15 w Katowicach i Krakowie. Wiosenna aura utrzyma się do środy. 

Jak informuje IMGW, Europa południowa oraz częściowo zachodnia i centralna są w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy niż z rejonu Islandii. Polska znajduje się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Z zachodu i północnego zachodu będzie napływać polarna morska masa powietrza.

Pogoda na wtorek, 17 marca

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i nieznacznie wzrośnie.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, na południowym zachodzie i miejscami południu okresami duże i tam słabe opady deszczu, na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 9 st.C na północnym wschodzie oraz nad morzem do 15 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Pomorzu oraz na południowym wschodzie i miejscami w centrum słabe opady deszczu, wysoko w Karpatach śniegu. Na południowym zachodzie i lokalnie w centrum mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 0 st.C na Podhalu i 1 st.C na północnym wschodzie do 5 st.C na zachodzie i 6 st.C nad morzem. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni, tylko na południowym wschodzie zmienny.

Pogoda w Warszawie

We wtorek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 13 st.C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 5 st.C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W środę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. 

Może się zainteresujesz:

Pogodni TVN. Zobacz mapę Waszych zgłoszeń

Orlen wprowadza do sprzedaży własny płyn antybakteryjny. Cena? Wyjątkowo atrakcyjna

Antywirusowy rap. Dzieci tłumaczą, dlaczego w okresie pandemii trzeba zostać w domu

O pogodzie czytaj więcej na tvn meteo

Co sądzisz o tym artykule?
125
13
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0