Newsy

Pogoda na wtorek: ciśnienie spada, będzie deszczowo 

Bartek Jędrzejak z prognoza pogody z Krakowa 

Newsy

Pogoda na wtorek: ciśnienie spada, będzie deszczowo 

Bartek Jędrzejak z prognoza pogody z Krakowa 

We wtorek, 25 lutego będzie padał deszcz. Jak informuje IMGW Polska jest w zasięgu głębokiego niżu wędrującego znad Morza Norweskiego nad południową Szwecję oraz związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

Prognoza na wtorek - ciśnienie spada

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 984 hPa i będzie spadać. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo na wschodzie, a pod wieczór również na północy opady deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. Lokalnie, głównie w pasie od Dolnego Śląska przez centrum kraju po Podlasie i Lubelszczyznę, możliwe burze z opadem krupy śnieżnej. 

Temperatury we wtorek 

Temperatura maksymalna od 6°C na północy i w obszarach podgórskich Karpat do około 10°C w centrum i 12°C miejscami na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem, w obszarach podgórskich Karpat i lokalnie w czasie burz do 70 km/h. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, początkowo na północnym wschodzie południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów i Tatr porywy wiatru do 100 km/h, w ciągu dnia stopniowo słabnące, wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z wtorku na środę na południowym wschodzie zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich przechodzące w deszcz ze śniegiem, w górach w śnieg. Prognozowana wysokość opadów na Podkarpaciu do 12 mm, wysoko w Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami, zwłaszcza przed północą i ponownie nad ranem, przelotne opady deszczu, na północy kraju i w Sudetach także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 1°C do 3°C, na południowym wschodzie od 3°C do 5°C. Chłodniej lokalnie na północy i w obszarach podgórskich Sudetów, od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zwłaszcza przed północą, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem przez całą noc wiatr dość silny i silny, do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach, zwłaszcza w Sudetach, porywy wiatru do 70 km/h i tam wiatr będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne.

Pogoda w Warszawie 

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 11°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w czasie burzy w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po północy zanikające. Temperatura minimalna 2°C. Wiatr słaby, okresami wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni.


O pogodzie czytaj więcej na tvnmeteo.tvn24.pl

Zobacz też: 

Dzień z życia polskich sześcioraczków. "Ciężko sobie wyobrazić, jak to będzie, kiedy oni nauczą się przemieszczać po domu"

Włochy bronią się przed koronawirusem. Odwołano msze, spektakle i zamknięto muzea. Czy Polska jest przygotowana? 

Narkoza u dziecka. Czy trzeba się jej bać?

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
71
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0