Newsy

Pogoda na wtorek: bardzo pogodnie, ale chłodno 

Newsy

Pogoda na wtorek: bardzo pogodnie, ale chłodno 

Wtorek zapowiada się bardzo pogodnie, ale będzie chłodno. Ciśnienie dość wysokie. Na południu silniejszy wiatr. IMGW ostrzega przed przymrozkami. 

Południowo-zachodnia, wschodnia oraz krańce północne Europy są pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje rozległy wyż z centrum w rejonie Łotwy. Polska jest pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad krajami bałtyckimi. Z północnego wschodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na wtorek, 24 marca 

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1026 hPa i zacznie powoli spadać.

We wtorek w kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie, na Podkarpaciu małe i umiarkowane, a w Bieszczadach umiarkowane i duże, tam możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 do 7 st. W rejonach podgórskich i na Suwalszczyźnie chłodniej od -1 do 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków wschodnich. W Karpatach i Sudetach wiatr w porywach do 70 km/h, może powodować zamiecie śnieżne.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -6 do -2 st., chłodniej na wschodzie i w rejonach podgórskich od -10 do -7 st. W górach lokalnie spadek temperatury do -15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W Karpatach i Sudetach wiatr w porywach do 70 km/h, może powodować zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie, 24 marca 

We wtorek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, przeważnie wschodni. W nocy bezchmurnie. Temperatura minimalna -6 st. Wiatr słaby, wschodni.

W środę w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. 

Ostrzeżenia przed przymrozkami 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w całej Polsce.

IMGW prognozuje nocne przymrozki w całej Polsce. Nocami temperatura powietrza będzie oscylowała między -3 a -6 st. C., miejscami osiągnie nawet - 9 st. C, zaś przy gruncie wyniesie ok - 8 st. C., miejscami może spaść do - 15 st. C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza ono, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo

Zobacz też:

Lewandowscy i inne polskie gwiazdy debiutują na TikToku. Jak działa nowa aplikacja?

Testy na koronawirusa - broń w walce z pandemią. "Każda osoba, która jest nosicielem, potencjalnie zarazi 2,5 osoby"

Międzynarodowa matura odwołana z powodu pandemii koronawirusa

Źródło: PAP| X-news |
Co sądzisz o tym artykule?
47
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0