Newsy

Pogoda na wtorek, 2 lutego: w wielu regionach spadnie śnieg

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (01.02 + 02.02-05.02.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na wtorek, 2 lutego: w wielu regionach spadnie śnieg

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (01.02 + 02.02-05.02.2021) | POLSKA

Na wtorek synoptycy zapowiadają opady śniegu na północnym-wschodzie, centrum i na południu kraju. Na termometrach od -2 stopni C w Suwałkach do 3 stopni C we Wrocławiu.  

Jak informuje IMGW, Skandynawia, Półwysep Iberyjski oraz południe kontynentu znajdą się w zasięgu oddziaływania układów wysokiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem niżów.

Polska będzie pod wpływem wypełniającego się, płytkiego niżu znad północnych Niemiec z frontem okluzji, który dotrze nad wschodnią Polskę. Wschodnia i środkowa część kraju pozostanie w mroźnym powietrzu pochodzenia arktycznego, a od zachodu, za opisanym frontem, zacznie napływać cieplejsze i wilgotniejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na wtorek, 2 lutego 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W kraju we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północny kraju i w górach opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej, na Wybrzeżu Wschodnim i północnym wschodzie, o 3-5 cm. W pozostałej części kraju, opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem lub deszcz, miejscami, zwłaszcza w centrum i na południowym zachodzie, marznący i powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na południu i w centrum; chłodniej na Podhalu około - 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h i miejscami zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 2 lutego 2021 r.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Zobacz też:

Zostawiła syna w samochodzie i poszła do sklepu. "Dziecko nie dawało żadnych oznak życia"

"Listy do M. 4". Aktorzy zdradzają, co wydarzy się w filmie. "Trochę tam jest barejowskiego poczucia humoru"

Ogromny majątek Władimira Putina. "Chorobliwa chęć złota wypływa z jego potwornie biednego dzieciństwa"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
80
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0