Newsy

Pogoda na weekend: w sobotę pogodnie, a w niedzielę deszczowo 

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (02 + 03-06.10.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na weekend: w sobotę pogodnie, a w niedzielę deszczowo 

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (02 + 03-06.10.2020) | POLSKA, źródło: x-news

W sobotę pogodnie, ale wietrznie. Na termometrach od 18 stopni w Suwałkach do 25 stopni we Wrocławiu. W niedzielę cieplej, ale synoptycy zapowiadają więcej deszczu. 

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały niże wraz z układami frontów atmosferycznych, wyż zaznaczy się jedynie na krańcach wschodnich kontynentu i w północnej Skandynawii. Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Niemiec, z południa na północ będzie przemieszczał się ciepły front atmosferyczny, za którym zacznie napływać coraz cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

Pogoda na sobotę, 3 października 2020 r. 

W sobotę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie okresami duże i słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna na północnym wschodzie od 17 st. C do 19 st. C, na pozostałym obszarze kraju od 19 st. C do 23 st. C, w rejonie oddziaływania wiatru fenowego na południu do 25 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w rejonach podgórskich także silny od 30 km/h do 40 km/h, przeważnie w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy. Na południu Śląska Opolskiego porywy wiatru do 85 km/h, na Pogórzu Karpackim i Przedgórzu Sudeckim do 90 km/h, w Beskidach do 110 km/h, w Sudetach i w Tatrach do 130 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, zwłaszcza na południowym zachodzie, wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. W drugiej połowie nocy na południowym zachodzie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 12 st. C do 17 st. C, w rejonie oddziaływania wiatru fenowego około 18 st. C; chłodniej lokalnie w rejonach podgórskich około 11 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w rejonach podgórskich także silny od 30 km/h do 40 km/h, w całym kraju porywisty, południowo-wschodni i południowy, w drugiej połowie nocy na zachodzie kraju słaby i skręcający na zachodni. Na południu Śląska Opolskiego porywy wiatru do 85 km/h, na Przedgórzu Sudeckim i Pogórzu Karpackim do 90 km/h, w Beskidach do 110 km/h, w Sudetach do 115 km/h, a w Tatrach do 130 km/h.

Pogoda na niedzielę, 4 października 2020 r. 

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a od godzin południowych postępujące z południa na północ kraju rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, głównie w pasie od Śląska Dolnego, Opolskiego i Górnego, przez Ziemię Łódzką i Wielkopolskę po Pomorze i tam możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna na zachodzie i w rejonach podgórskich od 16 st. C do 19 st. C, na pozostałym obszarze od 19 st. C do 23 st. C, cieplej na południowym wschodzie do 25 st. C. Na zachodzie kraju wiatr słaby umiarkowany, z kierunków zachodnich. Na pozostałym obszarze kraju wiatr umiarkowany i dość silny, na Pogórzu Karpackim także silny od 30 km/h do 40 km/h, przeważnie w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych, po południu słabnący i skręcający na zachodni. Na Suwalszczyźnie porywy wiatru do 65 km/h, na Podkarpaciu i Roztoczu do 70 km/h, na Pogórzu Karpackim do 80 km/h, w Beskidach do 90 km/h, w Tatrach do 110 km/h.

Pogoda w Warszawie w weekend 3 i 4 października 2020 r. 

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i początkowo z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 17 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy. 

Zobacz też: 

Borówka amerykańska - super food także dla naszej skóry

Tylko u nas, na jednej kanapie: Ojczenasz, Biskup oraz Szatan. Jak się żyje z nietypowym nazwiskiem?  

Jak zrobić piękne loki? Krok po kroku pokazuje stylistka fryzur

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
51
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0