Newsy

Pogoda na weekend. W sobotę burze i opady deszczu, w niedzielę spadek temperatur

x-news

Newsy

Pogoda na weekend. W sobotę burze i opady deszczu, w niedzielę spadek temperatur

x-news

Pogoda na weekend 5 i 6 września nie będzie zachwycała. Na sobotę synoptycy zapowiadają burze i opady deszczu w wielu regionach. W niedzielę pogodnie na zachodzie i w centrum kraju. 

Jak informuje IMGW, Północna i częściowo Wschodnia Europa będzie w zasięgu niżu znad Skandynawii, w strefie frontów atmosferycznych. Południowo-wschodnia w zasięgu niżu znad Krymu. Pozostałe rejony kontynentu znajdą się w obszarze wysokiego ciśnienia. Polska południowo-wschodnia będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Pozostały obszar kraju znajdzie się w zasięgu niżu znad Skandynawii, a z zachodu na południowy wschód będzie przemieszczać się układ frontów atmosferycznych, za którymi napłynie chłodniejsze powietrze. Spadek ciśnienia.

Prognoza pogody na sobotę, 5 września 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa.

W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże z opadami deszczu. Na Pomorzu opady o natężeniu umiarkowanym. Od Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez centrum kraju po Mazury i Podlasie burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 22 st. C do 27 st. C, miejscami na południu 28 st. C; chłodniej na północnym zachodzie i północy od 17 st. C do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowy skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h.

W nocy na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i tu możliwy przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu; na wschodzie lokalnie burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm na Śląsku, w Małopolsce i na Ziemi Świętokrzyskiej. Temperatura minimalna od 10 st. C do 15 st. C; chłodniej na Mazurach, Suwalszczyźnie i Pomorzu od 8 st. C do 9 st. C, ale lokalnie na Mazurach około 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę, 6 września 2020 r.

W niedzielę na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane i gdzieniegdzie przelotny deszcz; w strefie nadmorskiej możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i z przelotnymi opadami deszczu. Na południu kraju burze i tam prognozowana wysokość opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna od 15 st. C do 20 st. C, tylko w rejonach podgórskich Karpat około 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w weekend 5 i 6 września 2020 r.

Pogoda w Warszawie w sobotę, 5 września 2020 r.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w burzach do 20 mm, lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby, okresami wzmagający się do umiarkowanego, w czasie burz w porywach do 80 km/h, lokalnie możliwe porywy dochodzące do 90 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 6 września 2020 r.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Niewielka możliwość słabego, przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. 

Zobacz też:

Za wrzucanie śmieci do jednego worka straż miejska może wręczyć mandat i to dość dotkliwy

Polacy martwią się o zdrowie najbliższych, ale bezpiecznie czują się na zakupach i w restauracjach

Awantura na pokładzie samolotu do Polski. Bracia bliźniacy nie chcieli założyć maseczek. Ile wyniesie ich mandat? 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
75
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0