Newsy

Pogoda na weekend: będzie pochmurno. Uwaga na poranne mgły

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (19 + 20-21.12.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na weekend: będzie pochmurno. Uwaga na poranne mgły

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (19 + 20-21.12.2020) | POLSKA

Prognoza pogody na sobotę i niedzielę. Synoptycy zapowiadają pochmurny weekend, a IMGW ostrzega przed mgłami w sobotę rano. Na termometrach od 2 do 7 stopni C. 

Jak informuje IMGW, wschodnia, centralna oraz południowa Europa znajdzie się pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Rumunią, pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego oraz związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się na skraju wspomnianego wyżu. Z południowego zachodu napływać będzie polarna morska masa powietrza.

Uwaga na mgły - IMGW wydało ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami w woj.: świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, mazowieckim i lubelskim.

Alerty obowiązują od piątku rano do soboty rano. Na podanym obszarze mogą wystąpić mgły, które spowodują ograniczenie widoczności do 200 m, a miejscami nawet do 50 m.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Prognoza pogody na sobotę, 18 grudnia 2020 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami, głównie w zachodniej połowie kraju. W górach słonecznie. Na północnym wschodzie miejscami słabe opady mżawki. Rano miejscami w całym kraju mgła ograniczająca widzialność do 200 m, która lokalnie może utrzymywać się do godzin południowych. Temperatura maksymalna od 1 st. C na południu kraju, w rejonach długo zalegających mgieł i 2 st. C na wschodzie i południowym wschodzie, około 5 st. C nad morzem do 7 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, na zachodzie okresami porywisty, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami głównie na zachodzie kraju, w górach zachmurzenie małe. Na północnym wschodzie lokalnie słabe opady mżawki. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, lokalnie marznąca osadzająca szadź. Temperatura minimalna od -2 st. C na południu, około 1 st. C w centrum do 4 st. C nad morzem; w miejscowościach podgórskich od -4 st. C do -1 st. C, lokalnie w kotlinach spadek do -6 st. C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany południowy i południowo-wschodni.

Prognoza pogody na niedzielę, 19 grudnia 2020 r. 

W niedzielę dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano miejscami na południu kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st. C na południu kraju w rejonach długo zalegających mgieł i 2 st. C na północnym wschodzie do 7 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, na Przedgórzu Sudeckim i na Warmii okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni.

Pogoda w Warszawie weekend 29 i 20 grudnia 2020 r.

W sobotę w Warszawie pochmurno. Rano mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr słaby, południowy.

W nocy w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Silne zamglenia. Temperatura minimalna 1 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. 

Zobacz też:

Wigilijne dania na zdrowie. Czego się wystrzegać, a co można jeść bez obaw? "Majonez tak naprawdę nie jest zły"

Świąteczne podróże - jakie czekają nas utrudnienia? Ekspert: "Są kraje, gdzie nie obowiązują żadne ograniczenia"

Mimo rodzinnej tragedii nie zrezygnował ze sportu. 15-latek właśnie pobił halowy rekord świata: "Czuję wsparcie taty"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
71
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0