Newsy

Pogoda na walentynki: słonecznie na zachodzie kraju

Newsy

Pogoda na walentynki: słonecznie na zachodzie kraju

Na niedzielę, 14 lutego synoptycy zapowiadają opady śniegu na północnym wschodzie, w centrum i na południu. Na termometrach od 0 stopni C w Szczecinie do -6 stopni C w Rzeszowie. 

Jak informuje IMGW nad Europą dominuje silny i rozległy wyż z centrami nad południową Norwegią i Niemcami, jedynie wschód, południe i krańce zachodnie kontynentu są pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska pozostaje pomiędzy wspomnianym wyżem znad południowej Norwegii i Niemiec a niżem znad zachodniej Rosji. Z północnego zachodu napływa nieco cieplejsza masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie powoli rosnąć.

Pogoda na niedzielę, 14 lutego 2021 r.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże z okresowymi rozpogodzeniami. Miejscami, zwłaszcza we wschodniej części kraju opady śniegu. Na północnym wschodzie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od -5 st. na południu, -2 st. w centrum, do 2 st. nad morzem; w obszarach podgórskich od -7 st. do -5 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, miejscami porywisty, północno-zachodni. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 65 km/h, w Tatrach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 14 lutego 2021 r. 

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. 

Zobacz też:

Grażyna Wolszczak o przyjaźni damsko-męskiej. Komu zwierza się aktorka? 

Filmy, których nie możesz pominąć w walentynki. Dzięki nim jeszcze bardziej docenisz miłość

Niedziele handlowe 2021. Czy w walentynki sklepy będą otwarte?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
61
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0