Newsy

Pogoda na środę: w wielu rejonach opady deszczu ze śniegiem

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (06 + 07-08.01.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na środę: w wielu rejonach opady deszczu ze śniegiem

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (06 + 07-08.01.2021) | POLSKA

Na środę synoptycy zapowiadają lekką poprawę pogody. Na południu Polski bez opadów, w pozostałych rejonach deszcz ze śniegiem. Na termometrach od 1 stopnia C w Suwałkach do 5 stopni C w Rzeszowie. 

Jak informuje IMGW, centralna oraz częściowo południowa Europa znajdzie się w zasięgu płytkiego układu niskiego ciśnienia, z głównym ośrodkiem nad zachodnią Polską, pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem wyżów znad północnego Atlantyku i zachodniej Rosji. Pogodę w Polsce kształtował będzie wspomniany niż. Wschodnia połowa kraju pozostanie w strefie frontów atmosferycznych. Będziemy w wilgotnym powietrzu polarnym morskim, na wschodzie cieplejszym.

Prognoza pogody na środę, 6 stycznia 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie duże, na północy gdzieniegdzie całkowite. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na wybrzeżu i południowym wschodzie także deszczu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 8 cm w Karpatach. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 4 st. C. Wiatr na ogół słaby, nad morzem umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków wschodnich i południowych. W Karpatach wiatr w porywach do 60 km/h powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami na południowym wschodzie, na północy lokalnie zachmurzenie całkowite. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm miejscami w centrum. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów i osadzająca szadź. Temperatura minimalna od -3 st. C do 1 st. C, w rejonach podgórskich od -7 st. C do -4 st. C, lokalnie spadek temperatury do -9 st. C. Wiatr na ogół słaby, tylko w górach umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W Karpatach wiatr w porywach do 60 km/h powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w środę, 6 stycznia 2021 r.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu ze śniegiem, początkowo także śniegu. Rano lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W nocy pochmurno. Okresami opady śniegu, początkowo także deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna -1 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Zobacz też:

Anna Lee Fisher - pierwsza matka w kosmosie: "Czułam odpowiedzialność wobec kobiet, które przyjdą po mnie"

Mistrzyni MMA po ciężkiej kontuzji wraca na ring. "Czuję jeszcze większy głód walki"

Jakob Kosel pokazał nam, jak morsować. Przy okazji zdradził, kiedy urodzi się jego dziecko

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
59
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0