Newsy

Pogoda na środę: w niektórych regionach burze i przelotne opady deszczu 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (17 + 18-19.06.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na środę: w niektórych regionach burze i przelotne opady deszczu 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (17 + 18-19.06.2020) | POLSKA, źródło: x-news

W środę na wschodzie, południu i w centrum Polski przelotne opady deszczu. W tych regionach synoptycy przewidują też burze. Na zachodzie i północy kraju będzie pogodnie. 

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże. Wpływ wyżów zaznacza się jedynie na północy kontynentu. Polska jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Bałkanami oraz Węgrami. Ze wschodu na zachód kraju przemieszcza się powoli ciepły front atmosferyczny, oddzielający dość ciepłe powietrze polarne morskie na zachodzie Polski, od jeszcze cieplejszego i wilgotniejszego powietrza napływającego z południowego wschodu nad wschodnią część kraju.

Pogoda w środę, 17 czerwca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W środę na zachodzie pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, postępujące od wschodu do centrum kraju przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na wschodzie i południowym wschodzie miejscami do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C do 27 st. C, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat oraz na wybrzeżu, od 17 st. C do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie i północnym zachodzie rozpogodzenia i tam bez opadów. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu i burze, początkowo lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm miejscami na południowym wschodzie i południu. Na południowym wschodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na północnym zachodzie i w rejonach podgórskich od 12 st. C do 15 st. C, na pozostałym obszarze od 14 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie w środę, 17 czerwca 

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze z gradem. Prognozowana suma opadów w burzach do 30 mm. Temperatura maksymalna około 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i zanikające burze z gradem. Prognozowana suma opadów w burzach do 15 mm. Temperatura minimalna 17 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze z gradem. Prognozowana suma opadów w burzach do 30 mm. Temperatura maksymalna około 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h. 

Zobacz też: 

Co zrobić, gdy partner ma konto na portalu randkowym? Psycholog: "Warto o tym porozmawiać, bez oskarżeń"

Kolonie zagraniczne w dobie koronawirusa. Jakie mamy szanse na odzyskanie pieniędzy za wykupiony obóz?

To małżeństwo stworzyło sobie raj na ziemi. A dokładnie - na polskich Mazurach

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
76
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0