Newsy

Pogoda na środę: słonecznie, że aż miło 

Pogoda bez mapy

x-news

Newsy

Pogoda na środę: słonecznie, że aż miło 

Pogoda bez mapy

x-news

Środa zapowiada się upalnie. Od czwartku zaś temperatura zacznie spadać, dlatego warto skorzystać z ostatnich gorących dni. 

Pogoda na środę, 16 września 2020

Jak informuje IMGW, rejon Skandynawii, Morza Bałtyckiego, półwyspu Iberyjskiego oraz częściowo środkowej Europy będzie pod wpływem niżów. Pozostałe rejony kontynentu będą w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska dostanie się na skraj niżu znad Skandynawii. Napływać będzie bardzo ciepła masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na Pomorzu miejscami duże. W drugiej połowie dnia w woj. pomorskim oraz szczytowych partiach Sudetów możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 25 st. C do 29 st. C, chłodniej w pasie nadmorskim, od 20 st. C do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Za wyjątkiem Podkarpacia miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, w drugiej połowie nocy na południu Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i Małopolski możliwe lokalne burze. Temperatura minimalna od 12 st. C do 16 st. C, miejscami na północy kraju oraz w dolinach Bieszczad od 9 st. C do 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich; w pasie nadmorskim wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych.

Pogoda w Warszawie w środę, 16 września 2020

W środę w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura minimalna około 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem porywisty, północno-zachodni i północny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i powoli będzie spadać.

Pogoda w czwartek, 17 września 2020 

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północy, a także na wschodzie i południu kraju miejscami przelotne opady deszczu, w Karpatach możliwe burze; w drugiej połowie dnia zjawiska będą zanikać. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15 st. C, 16 st. C na północy kraju i Podhalu do 17 st. C, 20 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, na północy miejscami dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny.

Zobacz także:

Ranking maseczek ochronnych. Które najskuteczniej chronią przed wirusem?

Płaca minimalna w górę. Znamy kwotę 

Słodka Suzi "w rękach policji". Mężczyzna przyniósł ptasznika tygrysiego na komendę w Nowej Soli

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
68
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0