Newsy

Pogoda na środę: rano mglisto, popołudniu może być wietrznie

x-news

Newsy

Pogoda na środę: rano mglisto, popołudniu może być wietrznie

x-news

Środa zapowiada się pochmurno i mglisto z większymi przejaśnieniami, a na południu rozpogodzeniami. Termometry pokażą maksymalnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie, przez 10 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo z południowego zachodu.

Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż z centrami nad Czechami i Morzem Północnym, na północnym wschodzie i wschodzie kontynentu zaznaczy się wpływ niżu znad Morza Barentsa wraz z frontami atmosferycznymi. Przeważający obszar Polski będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, tylko do północno-wschodnich regionów kraju przybliży się chłodny front atmosferyczny, związany z niżem znad Morza Barentsa. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie bez większych zmian.

Pogoda na środę 3 marca 2021 r.

W nocy z wtorku na środę na południu kraju i krańcach północno-wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite i duże oraz gdzieniegdzie możliwy słaby deszcz lub mżawka. W całym kraju liczne mgły, lokalnie także marznące lub osadzające szadź i ograniczające widzialność do 100 metrów. 

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -2 st. C do 2 st. C, tylko na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich od -4 st. C do -3 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W Tatrach wiatr silniejszy i w porywach do 60 km/h.

W środę na południu kraju zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Rano gdzieniegdzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 8 st. C do 13 st. C, tylko na wybrzeżu, Pomorzu Wschodnim, Mazurach i Podlasiu od 5 st. C do 7 st. C. Wiatr słaby, gdzieniegdzie umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, południowo-zachodni i południowy.

Zobacz też:

Horoskop na marzec 2021 - przed Bykami szansa na nową miłość. Co z innymi znakami zodiaku? 

Wielkanoc 2021 bez rodzinnych spotkań? Minister zdrowia o przypuszczalnym scenariuszu

Próbna matura w 2021 roku będzie inna niż wszystkie. Czy udział szkół jest obowiązkowy?

Źródło: PAP, x-news, TVN Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
75
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0