Newsy

Pogoda na środę: pogodnie, na termometrach nawet 17 stopni C

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (23 + 24-25.02.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na środę: pogodnie, na termometrach nawet 17 stopni C

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (23 + 24-25.02.2021) | POLSKA

Na środę synoptycy zapowiadają zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach od 6 stopni C w Suwałkach do 17 stopni we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, prawie cały kontynent będzie w zasięgu silnego wyżu z głównym centrum nad południowo-zachodnią Rosją oraz słabszym centrum nad Bałkanami, jedynie Wyspy Brytyjskie, Skandynawia i Islandia będą pod wpływem niżu znad Atlantyku. Polska pozostanie w zasięgu wspomnianego wyżu, tylko na północnym wschodzie kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa z pofalowanym frontem atmosferycznym.

Z południowego zachodu będzie napływać ciepła masa powietrza polarnego morskiego z domieszką powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda na środę, 24 lutego 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i zacznie wolno spadać.

W środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północnym wschodzie i wschodzie kraju zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Na Podlasiu możliwy słaby deszcz lub mżawka. Rano w wielu miejscach mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, a na północnym wschodzie do 50 m. Lokalnie mgły utrzymają się do godzin południowych. Temperatura maksymalna od 7 st. C, 8 st. C na wschodzie do 13 st. C w centrum i 17 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. 

Pogoda w Warszawie w środę, 24 lutego 2021 r. 

W środę w stolicy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Rano możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby, zachodni.

Zobacz też:

"Hotel Paradise". Artur Sargsyan ocenił nowych uczestników show. Ma już nawet dwóch faworytów

Na Kasprowym Wierchu i Śnieżce luty najcieplejszy w historii pomiarów. O ile został pobity rekord? 

Makramy i inne cuda ze sznurka. "To sztuka wyplatania bez użycia narzędzi" 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
61
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0