Newsy

Pogoda na środę: na termometrach ponad 20 stopni C

x-news

Newsy

Pogoda na środę: na termometrach ponad 20 stopni C

x-news

Synoptycy zapowiadają na środę piękną i słoneczną pogodę. Na termometrach od 22 stopni C w Suwałkach do 27 stopni C we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, Europa północno zachodnia i częściowo centralna będzie w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominować będą układy wyżowe. Polska będzie na skraju niżu znad Morza Norweskiego, tylko na wschodzie będzie oddziaływać jeszcze słabnący wyż znad Ukrainy. Z południa i południowego zachodu będzie napływać ciepłe, wilgotniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadać.

Pogoda w środę, 23 września 2020 r. 

W środę zachmurzenie małe, z południowego zachodu do centrum kraju stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. W godzinach popołudniowych na zachodzie i południu miejscami przelotne opady deszczu, a od Pomorza Zachodniego po Opolszczyznę lokalnie także burze. Temperatura maksymalna od 24 st. C do 28 st. C, chłodniej miejscami w rejonach podgórskich i nad morzem, od 22 st. C do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju okresami porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie przejściowo z kierunków zachodnich. Wysoko w górach oraz w czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, na północnym wschodzie małe i umiarkowane. Na zachodzie przelotne opady deszczu i początkowo lokalnie burze, a w centrum i na południu gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. Lokalnie utworzą się mgły ograniczające widzialność do 500 m, a w kotlinach sudeckich do 200 m. Temperatura minimalna od 11 st. C do 16 st. C, chłodniej na wschodzie, miejscami w centrum i w rejonach podgórskich Karpat, od 9 st. C do 11 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków południowych. Wysoko w górach oraz w czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w środę, 23 września 2020 r. 

W środę w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W czwartek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Po południu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie możliwy mały grad. Suma opadów w burzach lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr przeważnie słaby, podczas burz wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h. 

Zobacz też:

Szpital nie może rozdzielić matki i dziecka po porodzie. Jest decyzja Rzecznika Praw Pacjenta

Koniec dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Co to oznacza dla rodziców?

Pierwsze hobby malucha. Jak rozwijać zainteresowania dzieci?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
75
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0