Newsy

Pogoda na środę: mróz odpuszcza, na termometrach nawet 7 st. C 

Pogoda na noc + na dzień (19/20 + 20.01.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na środę: mróz odpuszcza, na termometrach nawet 7 st. C 

Pogoda na noc + na dzień (19/20 + 20.01.2021) | POLSKA

Synoptycy w środę przewidują opady śniegu na wschodzie kraju. Na północy, w centrum i na południu Polski przewidywane są opady śniegu z deszczem. Będzie cieplej. Na zachodzie termometry wskażą nawet 7 stopni C. 

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich i północnej Rosji. Polska będzie w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Wielkiej Brytanii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem z południowego zachodu napłynie ciepła polarna morska masa powietrza.

Prognoza pogody na środę, 20 stycznia 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

W środę na wschodzie południu i w centrum kraju zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Na północy kraju opady deszczu, w centrum i we wschodniej połowie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. We wschodniej części kraju również opady deszczu marznącego powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. C na północnym wschodzie, około 2 st. C w centrum i na Pomorzu do 4 st. C, 5 st. C na południu i zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na Pomorzu i Podkarpaciu w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy kraju słabe opady deszczu, na wschodzie i północnym wschodzie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Na krańcach wschodnich początkowo możliwy jeszcze deszcz marznący powodujący gołoledź. W kotlinach sudeckich lokalnie mgła do 300 m. Temperatura minimalna od -2 st. C na wschodzie do 3 st. C na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem i na południu kraju dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.

Pogoda w Warszawie w środę, 20 stycznia 2021 r.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, okresami możliwe większe przejaśnienia. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, po południu zanikające. Temperatura maksymalna około 2 st. C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna około 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. 

Mapa pogodowa na środę, 20 stycznia 2021 r.

x-news

Zobacz też:

Jaką rolę odgrywa ciocia w wychowywaniu dzieci? Psycholog: "Jest ona 'drugą' matką i bardzo ważną kobietą"

Justyna Kowalczyk skończyła 38 lat. "Dla niej to był wyjątkowy rok"

Kiedyś konfident, dziś - "sygnalista". Jak "uprzejmie donosi" Polak i na co się skarży?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
48
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0